Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alan Szczotka WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Alan Szczotka

Żużel. Wielkie zmiany u Alana Szczotki. "Mam sobie i wszystkim dookoła wiele do udowodnienia"

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Alan Szczotka po pechowym 2019 roku wprowadził szereg zmian. Przede wszystkim zmienił klub, bo będzie reprezentował Zdunek Wybrzeże. Ponadto przeprowadził się do Gdańska i liczy na to, że udowodni wiele sobie i innym.

Za Alanem Szczotką ciężkie miesiące. Ubiegły sezon stracił przez kontuzje, przez co nie mógł się rozwijać w Stali. - Za mną ciężki sezon, ale myślę że mój limit pecha się wyczerpał. Oczywiście jestem mega głodny jazdy i mam zarówno sobie, jak i wszystkim dookoła wiele do udowodnienia - powiedział nowy zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Do zespołu z Gdańska, wychowanek Stali został wypożyczony na rok z opcją przedłużenia na kolejny sezon. O miejsce w ligowym składzie będzie rywalizował z Karolem Żupińskim i Piotrem Gryszpińskim. - Czuję się na siłach, aby tę rywalizacje wygrać i być w podstawowym składzie Zdunek Wybrzeża. Czy będę liderem? Pokaże sezon, na pewno będę pracował, aby nim zostać - podkreślił Alan Szczotka.

Gorzowianin przeniósł się na stałe do Gdańska, gdzie podjął pracę. - Potrzebowałem tego i myślę, że jest to dla mnie krok w dobrą stronę - ocenił zawodnik, który był bliski przejścia do Zdunek Wybrzeża już przed 2019 rokiem, jednak ostatecznie został w macierzystym klubie. - Wyszło jak wyszło. Nie miałem an to wpływu, cieszę się jednak, że jestem w Gdańsku i mogę skupić się na przygotowaniach - dodał.

Nowy zawodnik Zdunek Wybrzeża chce stawać się coraz lepszym zawodnikiem. - Moim celem jest to, aby starty były regularne oraz stały na wysokim poziomie. Resztę zostawię dla siebie i po sezonie się z tego sam rozliczę - podsumował.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy pozyskanie Alana Szczotki to dobry ruch Zdunek Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL