Najnowsze Wyniki/Kalendarz
trybuny Stadionu OlimpijskiegoWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: trybuny Stadionu Olimpijskiego

Żużel. Liga stadionów. Inni mogą zazdrościć Betard Sparcie Wrocław. Połączenie historii z nowoczesnością

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Stadion Olimpijski po remoncie został oddany do użytku w roku 2017. Obecnie to jedna z ładniejszych aren żużlowych w Polsce, na której udało się połączyć historię z nowoczesnością. W końcu też kibice we Wrocławiu zaczęli oglądać ciekawe ściganie.

Każdy stadion żużlowy będzie oceniany przez dziennikarza WP SportoweFakty. Pod uwagę zostanie wziętych siedem parametrów: 1. Atrakcyjność zawodów, 2. Pojemność stadionu, 3. Komfort oglądania, 4. Obrazek w telewizji, 5. Dostępność toalet i gastronomii, 6. Dostępność parku maszyn, 7. Miejsca parkingowe plus dojazd. Każdy z parametrów oceniamy w skali 1 do 6.

Atrakcyjność zawodów - 5.

Przez wiele lat na stadionie we Wrocławiu wiało nudą. To się jednak zmieniło w ostatnich miesiącach. Miejscowi działacze nauczyli się tak szykować nawierzchnię, by niemal w każdym wyścigu coś się działo. Najlepszym przykładem na to może być sierpniowe Grand Prix Polski, które należało do najlepszych imprez 2019 roku.

Czytaj także: Bartosz Zmarzlik osłodził nam rok 2019

Pojemność stadionu - 5.

Od momentu oddania obiektu do użytku po remoncie w roku 2017 większość meczów ligowych Betard Sparty Wrocław ogląda komplet publiczności. Być może obiekt mógłby być nieco większy, ale nie zapominajmy, że w mieście jest jeszcze jeden nowoczesny stadion, jaki powstał z myślą o piłkarskim Euro 2012. Dlatego funkcjonowanie dwóch molochów nie miałoby sensu.

ZOBACZ WIDEO Różnica zdań w kwestii obcokrajowca pod numerem młodzieżowym. Chcemy ratować inne kraje, za chwilę obudzimy się z ręką w nocniku?

Komfort oglądania - 6.

Nowy obiekt, więc trudno mu coś zarzucić. Są miejsca numerowane, plastikowe krzesełka, windy dla osób niepełnosprawnych. Początkowo problemem były kamienie lecące z toru w stronę publiki, ale wraz z kolejnymi pracami nad nawierzchnią udało się go rozwiązać.

Obrazek w TV - 6.

Stadion Olimpijski we Wrocławiu jest jednym z lepiej położonych kompleksów w Polsce. Niedaleko przepływa Odra, do tego wokół mamy tereny wrocławskiego AWF-u i sporo zieleni. Dlatego krajobraz z lotu ptaka może robić wrażenie.

Podobnie jest z obrazkami z trybun. Szczelnie zapełnione sektory oraz coraz lepsza atmosfera, połączone z świetnej jakości widowiskami, tego mogą pozazdrościć wrocławianom w innych miastach.

Dostępność do toalet i gastronomii - 5.

Pod tym względem jest dobrze. Toalety są czyste, zadbane. W końcu obiekt ma dopiero trzy lata. Działacze Betard Sparty dbają też o to, by kibice mieli odpowiedni dostęp do jedzenia i napojów w trakcie meczu.

Dostępność parku maszyn - 6.

To spory plus wrocławskiego obiektu. Podwyższenie trybun po jednej części stadionu w połączeniu z centralnie umieszczonym parkiem maszyn sprawia, że kibice mogą obserwować, co dzieje się w kluczowym miejscu wydarzeń. Zwłaszcza jeśli siedzą na skraju nowo powstałej trybuny zachodniej, która graniczy z parkiem maszyn.

Miejsca parkingowe plus dojazd - 4.

Wrocław jest dużym miastem, a to ma swoje konsekwencje. Przekonali się o tym kibice w roku 2019, gdy mecze PGE Ekstraligi zaczęły być rozgrywane w piątki. Dotarcie na drugi koniec miasta, bo przecież Olimpijski nie jest zlokalizowany w centrum, nie jest łatwą przeprawą. Plus dla klubu za organizowanie dodatkowych przejazdów tramwajów po meczach.

Problemem w dużych miastach są też miejsca parkingowe. Bezpośrednio pod Olimpijskim nie znajdziemy jednego, dużego placu, na którym moglibyśmy postawić samochód. Na szczęście wokół obiektu znajduje się sporo uliczek, gdzie można bez większego ryzyka porzucić swoje cztery koła. Trzeba jedynie się upewnić, że nie zatarasuje się bramy wjazdowej do czyjejś posesji.

Średnia ocen: 5,28.

Jaka jest rola was, czyli naszych czytelników i kibiców? Otóż pod każdym tekstem o stadionie będzie sonda z pytaniem - czy dany obiekt znalazł się w wielkim finale, do którego trafi ostatecznie siedem żużlowych aren.

Czytaj także: Drabikowi niewiele zabrakło do ideału w roku 2019

Co musi się stać, żeby wasz stadion się tam znalazł. Po pierwsze musi on otrzymać więcej głosów na TAK (51 lub więcej procent). To jednak nie wszystko. Do finału trafią te stadiony, które okażą się najlepsze po zsumowaniu trzech składowych – liczba głosów (każdy głos to punkt), ocena dziennikarza (od 6 do 42 punktów) oraz procent na tak (50 i więcej procent to 5 pkt, 60 i więcej to 6 itd. do 10 za 100 procent). 4 stycznia zaprezentujemy TOP-7 stadionów żużlowych w Polsce i znów poprosimy was o pomoc w wybraniu tego najlepszego, ale o tym później.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy stadion żużlowy we Wrocławiu powinien znaleźć się w finale Ligi stadionów WP SportoweFakty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (29):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Stadion Sparty w nowym wydaniu jest ładny i funkcjonalny .Można zauważyć że jest na koronie stadionu więcej fanów.
  • łowca absurdów Zgłoś
   EstadioOlimpico : W tym nadchodzącym 2020 roku życzę Tobie i Twoim kolegom Electrze i M.Beenowi więcej rozumu.kultury i nabrania szacunku dla innych drużyn i kibiców.No i oczywiście
   Czytaj całość
   mniej minusowania i zgłaszania postów,które mówią prawdę o waszej Sparcie :)
   • chcwdtrolu Zgłoś
    Widać że pan "redaktor" nie pochodzi z Wrocławia i jest skąpcem. Po pierwsze, Stadion Olimpijski znajduje się w dzielnicy Śródmieście, które to, jak to w każdym mieście,
    Czytaj całość
    jest centralną dzielnicą miasta. Po drugie, w trakcie rozgrywania meczów udostępniony jest niedrogi parking na Polach Marsowych, który dzięki swej powierzchni, nigdy nie zapełnia się do końca, a nawet jeśli tak by się stało, to niecały kilometr od stadionu, przy Hali Ludowej jest kolejny parking na ponad 1000 aut, gdzie codziennie wolnych jest tam ok800 miejsc.
    Wszystkie komentarze (29)

    Komentarze (29)

    ×
     Wszystkie komentarze (29)
     PRZEJDŹ NA WP.PL