Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mecz Apatora we WrocławiuWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Mecz Apatora we Wrocławiu.

Żużel. Skok na Apatora. Założyciele sponsora tytularnego powiązani ze SKOK-ami

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
eWinner, bukmacher będący sponsorem tytularnym Apatora, to firma prowadzona przez osoby powiązane ze SKOK-ami. Upadłe kasy kosztowały państwo miliardy złotych. W klubie mają nadzieję, że ich mariaż z ludźmi ze SKOK-u zakończy się sukcesem.

eWinner z przytupem wszedł do Apatora Toruń. Bukmacher wziął miejsce w nazwie, a prezes spółki Grzegorz Nowak zelektryzował żużlowe środowisko szalonym zakładem. Stwierdził, że toruńskie Anioły wygrają w sezonie 2020 wszystkie mecze w lidze. Ważne będzie jednak nie tyle, czy Apator faktycznie wygra wszystkie spotkania, ale to, jak będzie się układała współpraca klubu z bukmacherem i czy jej koniec będzie równie efektowny jak początek.

Co budzi wątpliwości? "Gazeta Wyborcza" w jednej z publikacji o eWinner zauważyła, iż zarejestrowana w sierpniu 2017 roku spółka może się pochwalić ciekawym rejestrem nazwisk inwestorów. Są to osoby powiązane ze SKOK-ami. Chodzi tutaj o wspomnianego prezesa Nowaka, ale i też trzy inne nazwiska - panie Agnieszkę Zielińską-Kułagę, Dominikę Dębicką-Kamińską i Edytę Grzybowską. Dziennik stwierdza, że wymieniona czwórka zasiada we władzach Towarzystwa Zarządzającego SKOK sp. zo.o.. Członkowie rady nadzorczej także są powiązani ze SKOK-ami.

Czytaj także: Gollobomania kontra Małyszomania. Skoki biją żużel na głowę

Dziennikarze pytali, skąd wzięły się pieniądze na nowy biznes. Czy pochodzą one z kieszeni inwestorów eWinner, czy też jest to inwestycja ze SKOK-owych zysków? Kasa Krajowa SKOK-ów wyjaśniła, że nie jest inwestorem i nie wie, czy jakiś SKOK nim jest.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a


SKOK-i budzą emocje z racji otoczki, jaka wokół nich powstała. Upadłe kasy kosztowały państwo miliardy złotych. Szacuje się, iż poszkodowanych w sprawie jest około 250 tysięcy osób. To więcej niż w słynnej aferze GetBack.

Oczywiście trudno się czepiać bukmachera z racji tego, iż założyciele są powiązani ze SKOK-ami. Wypada jednak mieć nadzieję, że klubowi nie przytrafią się takie kłopoty, jak niektórym upadłym kasom. Prezes Ilona Termińska jest dobrej myśli. - Firma eWinner to ambitni ludzie, z którymi dobrze nam się współpracuje. To jest dla nas najważniejsze - mówi pani prezes.

Czytaj także: Największe żużlowe skandale ostatniej dekady

Gdy pytamy o powiązania ze SKOK-ami, odpowiada: - Mamy blisko osiemdziesięciu sponsorów i trudno byśmy każdego z nich prześwietlali. Zresztą to nie miałoby większego sensu. Istotne dla nas jest to, co powiedziałam wcześniej - dodaje pani Termińska.

Przypomnijmy tylko, że toruński klub nie ma szczęścia do sponsorów. Swego czasu dwóch z nich zostało oskarżonych o udział w aferze korupcyjnej. Ostatecznie Apator na tym nie stracił, ale działacze z pewnością najedli się strachu. Oby w przypadku SKOK-ów skończyło się ciekawostką o przeszłości założycieli bukmacherskiego interesu.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy współpraca Apatora z obecnym sponsorem będzie przebiegała bez zakłóceń?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (26):

Wszystkie komentarze (26)

Komentarze (26)

×
    Wszystkie komentarze (26)
    PRZEJDŹ NA WP.PL