Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kolejarz Opole - Stal Hubert Łęgowik z prawejWP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Kolejarz Opole - Stal. Hubert Łęgowik z prawej

Żużel. Nie jechali w lidze, ale podsumowali sezon 2019. Dużo ważnych dat w krótkiej historii RztŻ Rzeszów

Bartosz Komsta
Bartosz Komsta
Okres noworoczny to czas podsumowań zrealizowanych zadań oraz planowania nowych. Nie inaczej było w przypadku Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, w którego stosunkowo krótkiej historii widnieje już kilka istotnych dat.

Po rocznej przerwie żużel wrócił do stolicy Podkarpacia pod zmienioną nazwą. Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe ma przywrócić blask, a także odbudować wizerunek i markę rzeszowskiego klubu. Warto wspomnieć, że jest o co walczyć, bo za sportem żużlowym w tym mieście stoi wieloletnia historia.

RzTŻ powstało we wrześniu 2019. W okresie zaledwie kilku miesięcy działaczom udało się skompletować ciekawy zespół, zgłosić drużynę do przyszłorocznych rozgrywek i otrzymać licencję. To jednak nie wszystkie z dokonań. Na swojej stronie klub podsumował pierwsze cztery miesiące istnienia przedstawiając kalendarium najważniejszych wydarzeń. Oto one:

9 września - data oficjalnego założenia Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do Zmarzlika

1 października - pierwszy oficjalny trening na torze w Rzeszowie po odnowieniu licencji toru. Na torze pojawili się m.in. adepci żużlowej sekcji ZKS Stal Rzeszów.

12 października - organizacja Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa zakończonego zwycięstwem Wiktora Lamparta.

18 października - zdanie egzaminu na licencję żużlową przez Konrada Mikłosia.

22 października - Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego poświęcone zmianom organizacyjnym.

5 listopada - oficjalna informacja o przystąpieniu Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego do przyszłorocznych rozgrywek ligowych.

8 listopada - przedstawienie Andrzeja Surowca jako trenera szkółki żużlowej działającej przy Rzeszowskim Towarzystwie Żużlowym.

9 listopada - ogłoszenie pierwszych kontraktów z zawodnikami: Patrykiem Rolnickim i Edwardem Mazurem.

10 listopada - ogłoszenie kolejnych kontraktów: Patrick Hansen, Kenneth Hansen, Ilja Czałow, Stanisław Burza, Mateusz Majcher, Konrad Mikłoś.

13 listopada - oficjalny komunikat dotyczący barw biało-niebieskich jako oficjalnych barw Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego. Tego dnia również została ogłoszona informacja o kolejnych zawodnikach w Rzeszowie: Dawid Stachyra, Adam Ellis, Marcin Rempała.

15 listopada - zamknięcie okienka transferowego i ogłoszenie informacji o dołączeniu Patryka Zielińskiego do składu RzTŻ.

29 listopada - złożenie wymaganych dokumentów w sprawie otrzymania licencji do Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

11 grudnia - oficjalny komunikat RzTŻ dotyczący otrzymania licencji na sezon 2020. Tego dnia miało miejsce także spotkanie z zawodnikami w sklepie Leroy Merlin w Rzeszowie.

20 grudnia - GKSŻ ogłosiła oficjalny terminarz Sportu Żużlowego na sezon 2020. Dowiedzieliśmy się m.in. o terminarzach poszczególnych lig, a także o tym, że w Rzeszowie zostaną zorganizowane eliminacje do Złotego oraz Brązowego Kasku, a także finał Złotego Kasku.

21 grudnia - klubowe spotkanie opłatkowe z udziałem Zarządu, sponsorów, zawodników, pracowników oraz osób związanych z rzeszowskim żużlem.

Zobacz także: Sądny dzień PGG ROW-u. Zespół do spraw licencji prześwietli finanse klubu i zdecyduje o jego losie

Trzeba przyznać, że powyższe wydarzenia wyglądają jak skrupulatnie realizowany plan. Nie pozostaje więc nic innego, jak mieć nadzieję, że podsumowanie roku 2020 będzie bogatsze o pierwszy po przerwie sezon przejechany przez drużynę z Rzeszowa.

Zobacz także: Liderzy dobroczynności. Zawodnicy o wielkim sercu, którzy chętnie pomagają

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy podobają ci się działania władz Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • yes Zgłoś
  Czy wiadomo co z Nawrockim? Czy decyzja dopuszczająca Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego kończy jego sprawę? Czytam, że: "Warto wspomnieć, że jest o co walczyć, bo za sportem
  Czytaj całość
  żużlowym w tym mieście stoi wieloletnia historia". Historia to zarówno lata 1960-1961, jak też 2018-2019.
  • Jazz4 Zgłoś
   Rzeszów wraca i oby jechali na miarę swoich możliwości finansowych.Noworoczne życzenie - II liga w sezonie 2021: Wanda/Włókniarz Kraków, Spartan/Motor Przemyśl, Polonia/Falubaz
   Czytaj całość
   Piła, Kolejarz/Unia Rawicz, Śląsk/ROW Świętochłowice, Sparta/Stal Śrem, Kolejarz/Sparta Opole, RTŻ Rzeszów, Wilki Krosno + Daugavpils, Ryga i Wittstock. Może jeszcze Warszawa, żeby słoiki miały kontakt z żużlem.
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Bardzo cieszy że żużel wrócił do Rzeszowa.Dobrze było by aby też na mapę Polski żużla wrócił Kraków ,Piła i Świętochłowice o Gwardii Warszawa szkoda marzyć przy takich
    Czytaj całość
    rządach jak ma Stolica.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL