Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tai WoffindenWP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Tai Woffinden

Żużel. Znana data pierwszego meczu międzypaństwowego. Australia zmierzy się z Wielką Brytanią

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
W dniach 17-18 stycznia na torze w Pinjar Park odbędą się mistrzostwa Australii do lat 16, a także zawody sidecarów. Impreza połączona będzie z meczem międzypaństwowym Australia - Wielka Brytania.

Znana jest już data pierwszego meczu międzypaństwowego w tym sezonie. W dniach 17-18 stycznia dojdzie do pojedynku reprezentacji Australii i Wielkiej Brytanii.

Jak podaje portal internationalspeedway.co.uk do pierwszego takiego starcia na australijskiej ziemi doszło 10 grudnia 1932 roku. Na obiekcie w Perth gospodarze zwyciężyli 54:41, a liderami swoich ekip byli Frank Arthur i Harry Whitfield.

W dniach 17-18 stycznia na torze w Pinjar Park dojdzie do kolejnej edycji australijsko-brytyjskich pojedynków. Na tę chwilę składy drużyn nie są znane - mają zostać zaprezentowane w najbliższy weekend podczas turnieju sidecarów.

https://www.facebook.com/PinjarPark/photos/a.10152390793038027/10156847445513027/?type=3&theater">

W grudniu w Australii startowali m.in. Tai Woffinden, Daniel Bewley czy Tom Brennan. Niewykluczone zatem, że pojawią się na liście uczestników spotkania z Australią.

Oprócz meczu międzypaństwowego przeprowadzone zostaną m.in. Indywidualne Mistrzostwa Australii do lat 16 w kategorii 125cc. Niebawem przedstawione zostaną szczegóły dotyczące wszystkich imprez zaplanowanych na 17-18 stycznia.

Czytaj także:
Liderzy Włókniarza mają tylko złoto w GP w głowie. Czy to zburzy medalowe plany klubu?
Australia ma nowy żużlowy talent. Jacob Hook chce iść drogą Darcy'ego Warda

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Wielka Brytania pokona Australię?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL