Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Mrozek na konferencji prasowejNewspix / Dominik Gajda / Na zdjęciu: Krzysztof Mrozek na konferencji prasowej.

Żużel. PGG ROW Rybnik pozyskał potężnego sponsora. Beniaminek złapał finansowy oddech

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Nawet 500 tysięcy może wpłynąć do klubowej kasy PGG ROW-u z tytułu umowy sponsorskiej z Grupą Famur. Potentant w branży górniczej został sponsorem głównym beniaminka PGE Ekstraligi. Umowa jest dużym sukcesem prezesa Krzysztofa Mrozka.

Trwa kontrola urzędu miasta dotycząca dotacji za 2018 rok. PGG ROW Rybnik być może będzie zmuszony do zwrotu kwoty rzędu miliona złotych. Kibice w Rybniku mogą jednak spać spokojnie, bo beniaminek właśnie zwieńczył trwające od kilku tygodni negocjacje i podpisał umowę z Grupą Famur.

Kwota kontraktu objęta jest tajemnicą, ale w ofercie PGG ROW-u sponsor główny, a takim została Grupa Famur, jest wyceniany na pół miliona złotych. Spółka jest potentatem w branży górniczej. Zaopatruje w sprzęt nie tylko kopalnie w Polsce, ale i na świecie, w tym w RPA czy Indonezji. W jej skład wchodzi około 40 podmiotów. Zatrudnia ona blisko 2500 pracowników.

Czytaj także: Liderom Włókniarza tylko złoto w głowie. Czy odpuszczą ligę?

Prezes PGG ROW-u Krzysztof Mrozek  nad umową z Grupą Famur pracował od pewnego czasu. Wykorzystał swoje bardzo dobre kontakty w branży górniczej. W sezonie 2020 będziemy mieli pierwszy etap współpracy PGG ROW-u z nowym sponsorem. W następnych latach można się spodziewać zacieśnienia więzów.

Klub dzięki umowie zyskuje finansowy oddech, bo jak wspomnieliśmy, wciąż musi się liczyć z tym, że będzie musiał zwrócić do miasta część dotacji. Przypomnijmy, iż chodzi o to, że PGG ROW zaoszczędził znaczącą część dotacji, gdyż wpływy z biletów okazały się większe od zakładanych. Urzędnicy twierdzą, że zostało to źle rozpisane i wstępnie mówią o zwrocie kasy. Prezes Mrozek w pewnym momencie rozważał nawet wycofanie się z PGE Ekstraligi. Ostatecznie zarzucił pomysł.

Czytaj także: Gollobomania kontra Małyszomania. Skoki biją żużel na głowę

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Mrozek jest skuteczny w pozyskiwaniu sponsorów dla klubu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (35):

Wszystkie komentarze (35)

Komentarze (35)

×
    Wszystkie komentarze (35)
    PRZEJDŹ NA WP.PL