Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion w LublinieWP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: stadion w Lublinie

Żużel. Liga stadionów. Znamy finalistów. Nie brak sensacji. Skreśliliście Motoarenę. Wygrał Motor

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Od 23 grudnia do 1 stycznia ocenialiśmy żużlowe obiekty w Polsce, a wy biorąc udział w sondach, wybraliście siedem najlepszych stadionów w Polsce. Efekt jest zaskakujący. W czołówce nie ma toruńskiej Motoareny.

Wielka wygrana kibiców Speed Car Motoru, którzy znowu pokazali moc i swoimi głosami dali wygraną mocno niedoskonałego stadionu w Lublinie. Jednak to nie koniec. Za nami dopiero pierwszy etap zabawy. Teraz czeka nas wielki finał, bo w sondzie musicie wskazać, który z siedmiu finalistów ma najlepszy obiekt. Fani Motoru, jeśli chcą wygrać ostatecznie, muszą się zdobyć na jeszcze jeden wysiłek.

Zanim jednak podamy, które kluby uzupełniają stawkę, to koniecznie musimy napisać o tym, kogo brak. W pierwszej kolejności Motoareny Toruń im. Mariana Rosego. Ktoś kiedyś powiedział, że ten stadion nie ma duszy i chyba właśnie tym kierowaliście się, wyrzucając domowy obiekt eWinner Apatora poza siódemkę. To jest z pewnością sensacja równie wielka, jak wygrana Motoru. Nie raz już jednak przekonywaliśmy się, że wybory kibiców są przewrotne. Pewne jest to, że zabrakło odrobinę większej mobilizacji toruńskich kibiców, którzy walkę o 7. miejsce przegrali o włos.

Czytaj także: Po co drogie plandeki? Lepiej wydać te pieniądze na szkolenie

W finale nie ma też drugiej Motoareny, tej łódzkiej. Apator zajął pozycję numer 8, a dom Orła został sklasyfikowany na 9. miejscu. Ciężko się z tym zgodzić, ale takie były wasze wybory. Była pokusa, żeby Apatorowi dać dziką kartę, ale skoro miał być TOP-7, to niech tak zostanie.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Wracamy do finalistów. O wielkiej wygranej Motoru już było. 1384 głosy na obiekt przy Alejach Zygmuntowskich robi takie samo wrażenie, jak kolejki po bilety przed meczami w Lublinie, które ustawiały się już po północy. To się nazywa miłość, pasja i oddanie. Zwłaszcza że w głowie siedzą nam słowa Krzysztofa Cugowskiego, iż stadion Motoru wygląda pięknie, gdy jest szczelnie zapełniony, bo gdy wychodzą z niego ludzie, to jest to jeden z najbrzydszych obiektów nad Wisłą.

Czytaj także: Podwyżki cen prądu i za wywóz śmieci dotkną także kluby

Poza Motorem w wielkim finale możecie głosować na stadiony w Gorzowie (2 miejsce – 1211 punktów), Wrocławiu (mocne trzecie miejsce z 1121 punktami), Gnieźnie, Lesznie, Częstochowie i Rybniku. Ogromną niespodzianką, drugą po Motorze, jest obecność Car Gwarant Startu, ale widać tam też nie brak zakochanych w żużlu kibiców. Swoją drogą trybuna główna w Gnieźnie ma swój klimat.

Cóż więcej można napisać poza tym, że teraz wszystko w waszych rękach. W sondzie wybieracie stadion, który waszym zdaniem jest najlepszy w Polsce. Wygra ten, który zdobędzie najwięcej waszych głosów. Przebicie Motoru będzie wielkim wyzwaniem dla kibiców z innych żużlowych ośrodków. Jeśli jednak uważacie, że to wasz stadion jest "the best", to oddajcie na niego głos w sondzie. Zaczynamy.

Który z wymienionych klubów ma najlepszy stadiion?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (49):

Wszystkie komentarze (49)

Komentarze (49)

×
    Wszystkie komentarze (49)
    PRZEJDŹ NA WP.PL