Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Josh Pickering na prowadzeniu WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Josh Pickering na prowadzeniu

Żużel. IM Australii. Upalnie i pechowo w Kurri Kurri. Turniej przerwany w drugiej serii

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Ekstremalne upały panujące na całym kontynencie i w efekcie nieodpowiedni stan nawierzchni toru w Kurri Kurri sprawiły, że pierwsza runda Indywidualnych Mistrzostw Australii została przerwana i odwołana już po czterech biegach.

Temperatura grubo ponad 40 stopni Celsjusza w trakcie dnia i niewiele niższa pod wieczór sprawiły, że już start pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Australii został opóźniony o godzinę. Warunki dla zawodników i kibiców na Loxford Park Speedway w Kurri Kurri były doprawdy ekstremalne, ale wydawało się, że jak już impreza ruszyła, to uda się ją doprowadzić do końca. Stało się jednak inaczej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Australia ma nowy talent. Jacob Hook chce iść drogą Darcy'ego Warda

W piątym biegu na tor upadł prowadzący Jye Etheridge (prawdopodobnie z uwagi na defekt sprzętu), po czym zarządzono prace nad nawierzchnią. Nie zabrakło kłopotów z urządzeniami roszącymi tor, ale to szalenie wysoka temperatura sprawiła, że warunki do jazdy stały się nieznośne i niebezpieczne dla zawodników. Turniej zdecydowano się przerwać i odwołać.

W Kurri Kurri odbyły się cztery biegi, które padły łupem Maxa Fricke'a, Jaimona Lidseya, Josha Pickeringa i Jacka Holdera. Druga runda IM Australii planowana jest na najbliższy poniedziałek 6 stycznia w Albury-Wodondze.

Wyścigi, które się odbyły w Kurri Kurri:
1. Fricke, Tungate, Sedgmen, Cook
2. Lidsey, Kurtz, Masters, Douglas
3. Pickering, Stewart, Medson, Keleher
4. J. Holder, Ch. Holder, Etheridge, Morrison

ZOBACZ WIDEO Pol kontra Ostafiński! Robert Lewandowski czy Bartosz Zmarzlik? Kto powinien zostać sportowcem roku?TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Jack Holder zdobędzie tytuł w IM Australii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL