Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz ZmarzlikWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

Plebiscyt na sportowca roku. Twitter po wyborze Bartosza Zmarzlika: Wow! Pięknie! To dosyć uczciwe

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Bartosz Zmarzlik został najlepszym polskim sportowcem 2019 roku w 85. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego", pokonując Roberta Lewandowskiego. Dziennikarze doceniają i bronią takiego wyboru kibiców. Z klasą wyniki skomentował również Zbigniew Boniek.

Jeszcze przed rozpoczęciem uroczystej gali, transmitowanej na antenie otwartego Polsatu, spekulowano, że to właśnie między Bartoszem Zmarzlikiem i Robertem Lewandowskim rozstrzygnie się walka o zwycięstwo w 85. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na sportowca 2019 roku. 

Ostatecznie bardziej zmobilizowane do głosowania i wysyłania sms-ów na swojego ulubieńca było środowisko żużlowe. To Bartosz Zmarzlik, który w 2019 roku został indywidualnym mistrzem świata na żużlu, jako trzeci Polak w historii, wygrał plebiscyt. Robert Lewandowski musiał zadowolić się 2. miejscem.

Czytaj także: Bartosz Zmarzlik skomentował tytuł sportowca 2019 roku

"Polacy znają się na sporcie i potrafią docenić klasę mistrza" - to część wpisu na Twitterze redaktora Dariusza Ostafińskiego. Kilka dni przed galą szef działu żużel na WP SportoweFakty i dziennikarz Michał Pol przeprowadzili między sobą ciekawą dyskusję, czy to właśnie Zmarzlik, czy Lewandowski, powinien cieszyć się z tytułu sportowiec roku za 2019 rok (więcej TUTAJ). 

Sam Michał Pol, który był obecny na gali, także skomentował wybór kibiców. Dziennikarz był pod wrażeniem mobilizacji środowiska żużlowego i samej osoby triumfatora plebiscytu. 

Dziennikarz WP SportoweFakty Kamil Kołsut zwrócił uwagę, że werdykt kibiców jest dość uczciwy. W końcu wygrał sportowiec, który w 2019 roku wywalczył złoty medal mistrzostw świata. 

Obok wyboru sportowca roku obojętnie nie przeszedł Zbigniew Boniek. Dwa pierwsze miejsca w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" zajęli sportowcy z dyscyplin bardzo bliskich sercu prezesa PZPN. Na co dzień Zbigniew Boniek jest wielkim fanem żużla. Po wynikach, 63-latek podkreślił klasę zarówno Zmarzlika jak i Lewandowskiego. 

Wielkiej radości po wyborze Bartosza Zmarzlika nie ukrywała na Twitterze Aldona Marciniak, dziennikarka "Przeglądu Sportowego":


ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w PolscePOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL