Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marta PółtorakNewspix / Piotr Charchula / Na zdjęciu: Marta Półtorak

Żużel. Marta Półtorak. Półtora okrążenia: To czas, aby TVP zainteresowało się żużlem w szerszym zakresie! (felieton)

Marta Półtorak
Marta Półtorak
To idealny moment, aby TVP zainteresowała się w szerszym zakresie żużlem. Wiem, że telewizje oglądają każdą złotówkę dwa razy, przeliczają popularność danej dyscypliny na słupki. No, ale jak nie teraz, to kiedy? - pisze Marta Półtorak.

"Półtora okrążenia" to cykl felietonów Marty Półtorak, byłej prezes Stali Rzeszów.

***

Nie wiem czy zwycięstwo Bartka Zmarzlika w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku przełoży się na występy w reklamach. Na pewno jednak jego wartość urosła. Do tej pory było tak, że głównym ambasadorem polskiego żużla był Tomasz Gollob. Dużym problemem nie tylko dla Zmarzlika, ale i całej dyscypliny jest fakt, że telewizja publiczna praktycznie nie pokazuje czarnego sportu. Nie każdego też stać, aby kupić sobie dekoder i oglądać speedway w stacji zamkniętej.

CZYTAJ TAKŻE: Ostafiński: Kowalu, czy Ci nie żal

Rozpoznawalność Bartka niewątpliwie pójdzie w górę. Już samo pozostawienie za plecami Roberta Lewandowskiego będzie miało ogromny wydźwięk. Wygrać z człowiekiem, który w Polsce jest praktycznie w każdej lodówce i reprezentuje sport, do którego żużel nie ma podjazdu już zasługuje na wielkie słowa uznania.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Globalność i marka najlepszego polskiego piłkarza jest dla wszystkich nieosiągalna. Gdzie futbol, a gdzie żużel? To namacalny dowód, że siła kibica speedway'a jest nie mierzalna. Ogromną rolę odegrały media traktujące o żużlu. W ostatnich tygodniach ze zdwojoną mocą namawiały do głosowania na Zmarzlika robiąc fantastyczną robotę. Z dużą radością śledziłam i czytałam jak środowisko się zmobilizowało i szło razem pod rękę.

Nie zmarnujmy teraz tego potencjału. Może to idealny moment, aby TVP zainteresowała się w szerszym zakresie żużlem. Wiem, że telewizje oglądają każdą złotówkę dwa razy, przeliczają popularność danej dyscypliny na słupki. Liczą się cyferki. No, ale jak nie teraz, to kiedy?

CZYTAJ TAKŻE: Zmarzlik nie miał sobie równych. Zdobył wszystko

Nie sądzę żeby prezes Stali Gorzów już zaczął się martwić, co będzie za rok. Raczej nie myśli i chyba nie ma podstaw żeby się bać iż Bartek przyjdzie po sezonie i postawi zaporowe warunki. Z drugiej strony Zmarzlik jest w znakomitym położeniu. On sobie poradzi. W innych klubach będą się zabijać żeby mieć u siebie najlepszego żużlowca świata. Dla ośrodka, to przecież magnes i zachęta dla kibiców do przyjścia na stadion.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zgadzasz się z Martą Półtorak?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (35):

 • W96 Zgłoś
  Kiedyś to był mój sport nr.1. Teraz jak widzę jak przeciągają transmisje jak zaczną pod taśmą po kilka razy startować jakie niezrozumiałe są decyzje sędziów to już mi się
  Czytaj całość
  żużla odechciało.
  • Xing Zao Chan Zgłoś
   Nightmare mądrze prawisz.
   • Nίghtmare Zgłoś
    oddanie żużla do tv publicznej to jak podłożenie głowy pot toporek - wnet ktoś zada pytanie a czegosz to? a dlatego rze telewizje komercyjne otpalajom klubom popszez pzm cienżkom kasę
    Czytaj całość
    która wspiera sport żużlowy w polszcze - gdy to pujdzie do tvp do nikt nie zobaczy złamanego grosza a jeszcze tsza bendzie dopłacić - dlatego żużel u nas w kraju stoi na takim poziomie bo to my - kibice wspieramy go czy to na stadionach płacąc za bilety czy oglondając pszet szklanym ... (teraz plastikowym) ekranem HD a wnet 4K
    Wszystkie komentarze (35)

    Komentarze (35)

    ×
     Wszystkie komentarze (35)
     PRZEJDŹ NA WP.PL