Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Zmarzlik na Gali FIM Materiały prasowe / FIM / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik na Gali FIM.

Żużel. Social Speedway 2.0: Bartosz Zmarzlik nieznany w Omanie. Ma za to klasę i pogratulował Dawidowi Kubackiemu

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Bartosz Zmarzlik nie zasłużył na tytuł sportowca roku, bo ludzie w Omanie nie chodzą w koszulkach z jego nazwiskiem. Tak twierdzi Krzysztof Stanowski. O więcej szacunku dla żużlowców zaapelował Sławomir Kryjom.

Chociaż od sobotniej gali, na której Bartosz Zmarzlik został wybrany sportowcem roku, minęło już sporo godzin, to nadal wybór ten jest gorąco komentowany w internecie. Swoich zwolenników ma Robert Lewandowski, "dopiero" drugi w plebiscycie. Nie podoba się to ludziom związanym ze środowiskiem piłkarskim, chociażby Krzysztofowi Stanowskiemu.

"Chodzę po Omanie i widziałem czterech Lewandowskich i nikogo w plastronie żużlowym, nazwisko bez znaczenia. Żarty żartami, a na koniec niech Zmarzlik zrobi sobie zdjęcie z Lewandowskim i można się rozjechać" - napisał o sobotnim Balu Mistrzów Sportu znany dziennikarz.

Czytaj także: Zmarzlik jako sportowiec roku budzi kontrowersje

Wpis Stanowskiego wywołał niemałe oburzenie wśród kibiców "czarnego sportu". O więcej szacunku dla żużlowców zaapelował chociażby Sławomir Kryjom. "To co dla piłkarzy jest sufitem dla żużlowców zawsze będzie podłogą. Żużlowcy wybierają Dubaj albo Dominikanę. Faktycznie w Omanie trudno ich zobaczyć. Więcej szacunku" - skomentował ekspert nSport+ i były menedżer leszczyńskiej Unii.

"Już chyba więcej Pan nie dostanie takiego giftu" - napisał do Stanowskiego Jan Konikiewicz z One Sport, dołączając zdjęcie żużlowego plastronu z nazwiskiem znanego dziennikarza. "No trudno" - odpowiedział mu wezwany do tablicy.

Trafnie Stanowskiego podsumował jeden z kibiców, który zauważył, że gdyby tylko żużlem zainteresowała się jedna z firm bukmacherskich albo Bogusław Leśnodorski, to ten piałby z zachwytu nad dyscypliną. Ewentualnie biegał po Omanie w plastronie żużlowym.

"Kolejny, który pomylił plebiscyt na najlepszego sportowca z plebiscytem na najpopularniejszego. Przykre, że w takich momentach zamiast sobie wzajemnie gratulować, to uskutecznia się mało smaczne żarty" - napisał z kolei Maciej Simionkowski, w przeszłości m.in. menedżer RKM-u Rybnik oraz kilku żużlowców.

"Może Pan dalej po Omanie chodzić. W PL na razie król jest jeden. Bartek Zmarzlik" - napisał z kolei Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.

Znaleźli się i tacy, którzy znaleźli zdjęcie Roberta Lewandowskiego z szalikiem Stali Gorzów. Najlepszy polski piłkarz gościł bowiem na stadionie przy ul. Śląskiej na jednym ze spotkań ekstraligowych w czasach gry dla Lecha Poznań. Towarzyszył mu wtedy Sławomir Peszko.

Czytaj także: To był rok Bartosza Zmarzlika. Nie miał sobie równych

A co na to sam zainteresowany? Zmarzlik zostawił daleko za sobą niepotrzebne dyskusje, tak jak rywali w sezonie 2019. W poniedziałek znalazł za to czas, by pogratulować Dawidowi Kubackiemu zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. I to jest postawa godna mistrza.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Czy Bartosz Zmarzlik jako mistrz świata sprawdza się w roli ambasadora polskiego żużla?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (26):

 • kopernikus Zgłoś
  Oglądałem vlog pewnej osoby która się pytała o Polskę w Dubaju i też nie wiedzieli kto to jest Lewandowski? No masakra w Omanie ktoś ma znać Zmarzlika... To może jeszcze Wyspy
  Czytaj całość
  Zielonego Przylądka?
  • Lipowy Batonik Zgłoś
   Piękna jest nasza Polska.Zamiast gratulować sobie wzajemnie i trzymać kciuki za każdego reprezentanta naszego kraju w każdej dyscyplinie to tacy jak Stanowski i podobni inteligenci
   Czytaj całość
   błyszczą w internecie w taki sposób.Masakra.
   • BorsonSportFan Zgłoś
    Panie Stanowski chciałbym jedynie podać dwa fakty:1. Plebiscyt dotyczył polskiego sportowca i był przeprowadzony w Polsce 2. Za SF frekwencja na stadionach piłkarskiej ekstraklasy do
    Czytaj całość
    listopada 2019 - 9700 kibiców na mecz; na stadionach żużlowych 10555 na mecz ( przy czym w Lublinie popyt przewyższał liczbę dostępnych miejsc na stadionie na każdym meczu....)Przyjmując powyższe dwa fakty - czy nadal mamy się przejmować Omanem ?! Każdy kraj ma swoją ulubioną dyscyplinę sportu. Nad Wisłą patrząc po frekwencji na stadionach jest to między innymi żużel. Zatem jak będzie organizowany plebiscyt w Górnej Wolcie, Południowym Czadzie czy też Omanie - z pokorą przyjmę jego wyniki. Zapewne wygra jakiś biegacz długodystansowy a wśród papuasów pewnie wygra strzelec z dmuchawki a na Grenlandii zapewne wspinacz lodowcowy - nie będę nigdy oczekiwał, że wygra żużlowiec lub skoczek o tyczce.... Pozdrawiam wszystkich nominowanych do najlepszej 10-tki. To już jest wielki sukces !
    Wszystkie komentarze (26)

    Komentarze (26)

    ×
     Wszystkie komentarze (26)
     PRZEJDŹ NA WP.PL