Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Zmarzlik po zapewnieniu sobie mistrzostwaWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik po zapewnieniu sobie mistrzostwa

Żużel. Marian Maślanka. Lwim pazurem: Przestańmy już powtarzać, że żużel jest sportem niszowym (felieton)

Marian Maślanka
Marian Maślanka
- Nie rusza mnie to, co mówią ludzie ze środowiska piłki nożnej na temat Bartka Zmarzlika. Gdyby zadali sobie trochę trudu, to szybko zrozumieliby, że naszego mistrza wiele łączy z Robertem Lewandowskim - pisze w swoim felietonie Marian Maślanka.

Lwim pazurem to cykl felietonów Mariana Maślanki, byłego prezesa Włókniarza Częstochowa.

***

Jak wy mi drodzy kibica żużla zaimponowaliście! Mamy wielki sukces Bartosza Zmarzlika, ale ja to traktuję przede wszystkim jako niesamowite osiągnięcie żużlowego środowiska. Tego samego, o którym na co dzień mówimy, że bywa skłócone, w którym każdy patrzy tylko na własny interes. Okazuje się, że nie zawsze tak musi być.

Mobilizacja wśród działaczy, kibiców, zawodników i dziennikarzy była ogromna. To niesamowite, że wszyscy działali razem. Nie było kompletnie żadnych podziałów, które czasami są widoczne przy okazji wielu dyskusji. Niektórzy mówią, że wyłamał się Piotr Pawlicki, ale moim zdaniem należy już mu dać spokój. To był niepotrzebny epizod i liczę, że zawodnik Unii Leszno wszystko sobie przemyśli. Sukces Zmarzlika i polskiego żużla to dobry grunt do wielu rozważań.

Cieszmy się, ale myślmy o tym, jak szybko ten sukces spożytkować. To naprawdę ważna misja, której musimy dopilnować. Zwłaszcza w wymiarze medialnym. Marta Półtorak napisała, że czas na żużel w telewizji publicznej i ja to popieram. Jestem przekonany, że środowisko ma teraz w ręku ważny argument. Wszyscy dowiedzieli się, kim jest Zmarzlik. Najważniejszy krok został wykonany.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Zobacz także: To on uruchomił lawinę dla Zmarzlika. Komarnicki obiecuje, że wyśle mu swoje najlepsze cygaro

Na koniec przesłanie dla niektórych ludzi ze środowiska piłkarskiego, którzy uwzięli się na Zmarzlika. Nie mam zamiaru im odpowiadać, bo dyskusja na takim poziomie nie jest w moim stylu. Chciałbym im jednak przekazać, że żużlowego mistrza z tym piłkarskim więcej łączy, niż dzieli. Szkoda, że nie zadaliście sobie trochę trudu, by o tym przeczytać, zanim zaczęliście go hejtować.

Zmarzlik i Lewandowski to ludzie, których do sukcesu doprowadziła etyka pracy. W obu przypadkach jest ona na najwyższym poziomie. Jeden i drugi podporządkował swoje całe życie dyscyplinie, którą uprawia. Poza tym dla obu wielką wartością jest rodzina. Mają wokół siebie wspaniałe kobiety, których rolę podkreślają na każdym kroku. A dyskusja o wyższości jednej dyscypliny nad drugą jest naprawdę płytka i nie rozumiem, jak można ją w ogóle uprawiać.

Na koniec słowo o stwierdzeniu, które ostatnio słyszę bardzo często i które zaczęło mnie razić. Żużel to sport niszowy. To naprawdę brzmi dziwnie, bo mówimy o dyscyplinie, która ma w Polsce znakomitą frekwencję i oglądalność w telewizji. Owszem, ona jest niszowa, ale w innych krajach. U nas to sport numer dwa, więc tak go nazywajmy. Mamy do tego pełne prawo.

Marian Maślanka

Czy zgadzasz się z Marianem Maślanką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • Andi - Prawdziwy Kibic Zgłoś
  Nie oszukujmy się żużel to jest niszowy sport ale nas nie powinno to obchodzić.
  • smok Zgłoś
   W końcu ktoś nie powiedział, że żużel to sport... (Ble, fuj i ile można to powtarzać?) A wręcz przeciwnie. Nareszcie.
   • Waldemar Stefański Zgłoś
    Bardzo budujące jest zjednoczenie całego(naszego) środowiska żużlowego.To jest naprawdę rewelacyjny moment,żeby poruszyć lawinę.Żużel naprawdę może wyjść poza ośrodki w których
    Czytaj całość
    jest religią i w końcu podbić Warszawkę.A to jest naprawdę decydującym czynnikiem w rozpowszechnieniu sportu żużlowego "pod strzechy".No i telewizja publiczna musi transmitować choć niektóre mecze!!! Zimą są skoki i być będą.A też dopiero na fali Małyszomanii rozpowszechniły się .Ale skoków nie ma w sezonie żużlowym i tych widzów trzeba zarazić żużlem,tak jak zostali zarażeni skokami.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL