Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Lewandowski i Bartosz Zmarzlik Newspix / Piotr Kucza / Robert Lewandowski i Bartosz Zmarzlik

Lewandowski i Zmarzlik w liczbach. Żużlowiec jak płotka

Dawid Borek
Dawid Borek
Porównując liczby związane z Robertem Lewandowskim i Bartoszem Zmarzlikiem, żużlowiec przy piłkarzu wypada jak mała płotka przy wielorybie. Panów dzieli ogromna przepaść. A jednak to przedstawiciel czarnego sportu został sportowcem roku.

16,3 mln do 45 tys. - tak wygląda porównanie Roberta Lewandowskiego i Bartosza Zmarzlika pod kątem liczby obserwujących na Instagramie. Liczba śledzących żużlowca to jedynie 0,28 proc. z tego, na co może liczyć zawodnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski.

Nieco lepiej żużlowy mistrz świata wypada na Facebooku, choć i tam Lewandowski bije go o głowę. Ponad 9,1 mln osób "lubiących" piłkarza przy ok. 37,7 tys. fanów "lajkujących" profil Zmarzlika daje nam wartość 0,41. Tak proporcjonalnie wypada popularność Zmarzlika w porównaniu do Lewandowskiego. Znów mniej niż jeden procent.

Trudniej jest porównać zarobki obu panów, bo o ile oszacować można ich wynagrodzenie w klubach (Lewandowski - 84 mln zł rocznie w Bayernie, Zmarzlik - ok. 1,5 mln zł w truly.work Stali Gorzów), o tyle zagadką są ich dochody z tytułu umów sponsorskich czy kontraktów reklamowych. Jednak nie jest tajemnicą, że i w tej kategorii Zmarzlik nie dorasta Lewandowskiemu do pięt. Piłkarz dostaje grube miliony, żużlowiec pewnie nawet nie może liczyć na "bańkę".

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Ponadto Lewandowski zarabia przecież na swoich biznesach. A tych jest sporo. Niedawno stał się jednym z udziałowców potężnej inwestycji na Mazurach. W dwa lata w Giżycku powstać ma potężny kompleks rekreacyjny z hotelem i restauracją. W przeszłości wiele pisało się o budowie osiedla mieszkaniowego w Warszawie, otwarciu domu mediowego czy wspieraniu różnego rodzaju start-upów.

W czerwcu ubiegłego roku tygodnik "Wprost" wycenił majątek Roberta i Anny Lewandowskich na 450 mln złotych (88. miejsce na liście najbogatszych Polaków). Zmarzlik o takich pieniądzach może tylko pomarzyć. A jednak to on został sportowcem roku. To bezcenna nagroda.

Zobacz też:
Żużel. To on uruchomił lawinę dla Zmarzlika. Komarnicki obiecuje, że wyśle mu swoje najlepsze cygaro
Żużel. Stal Gorzów wyśle koszulki Zmarzlika do Omanu? Taka akcja może być hitem

na Facebooku.

Komentarze (21):

Wszystkie komentarze (21)

Komentarze (21)

×
    Wszystkie komentarze (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL