Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Jamróg w kevlarze Speed Car Motoru LublinYouTube / MotorTV / Na zdjęciu: Jakub Jamróg w kevlarze Speed Car Motoru Lublin.

Żużel. Ambitny plan Motoru. W Lublinie celują w czwórkę

Dawid Borek
Dawid Borek
Wzmocniony Speed Car Motor w sezonie 2020 ma jechać nie tylko o bezpieczne utrzymanie. Celem minimum lubelskiej ekipy będzie awans do play-off PGE Ekstraligi.

Transfery Jakuba Jamroga i Mateja Zagara - przynajmniej na papierze - wzmocniły siłę rażenia Speed Car Motoru Lublin. Zwiększyły się też apetyty działaczy i kibiców, którzy oczyma wyobraźni widzą lubelskich żużlowców walczących o medale DMP. Właśnie miejsce w czołowej czwórce to cel minimum Motoru na ten rok.

- Tego byśmy chcieli. Wierzę w siłę swojego zespołu i w siebie. Wierzę w swoich nowych kolegów i widzę, jakie jest tu podejście i atmosfera - stwierdza Jakub Jamróg w rozmowie z "Kurierem Lubelskim".

- Ale ja nie lubię mówić o takich rzeczach i oceniać drużyn na papierze. Ktoś mógłby wrzucić nasze średnie do Excela i wyliczyć matematycznie szanse. Ja bym się z tego jednak śmiał i patrzył na to przez palce - żartuje nowy żużlowiec Speed Car Motoru.

- Jest takie fajne powiedzenie, że gdzie kończy się logika, tam zaczyna się żużel. Na pewno jednak wierzę, że znajdziemy się w czwórce i bardzo bym tego chciał - podkreśla Jamróg, który w Speed Car Motorze powinien pełnić inną rolę niż w Betard Sparcie Wrocław, w której ostatnio startował.

Wygląda na to, że Jamróg będzie mógł liczyć na regularne starty i nie będzie musiał martwić się o siadanie na ławkę już po pierwszym wyścigu. Motor ma co prawda rezerwowego - Oskara Bobera - jednak trudno oczekiwać, by wychowanek lubelskiej drużyny zmieniał wyżej notowanych kolegów bez zaistnienia sytuacji awaryjnej.

Zobacz też:
Żużel. Speed Car Motor ma być mocniejszy, ale to nie Zagar i Jamróg muszą zrobić największą różnicę
Żużel. Ranking atrakcyjności torów w PGE Ekstralidze. Zwycięzca mógł być tylko jeden!

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w PolscePOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Motor awansuje do play-off PGE Ekstraligi w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL