Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maksym DrabikWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Maksym Drabik

Żużel. Oświadczenie Betard Sparty Wrocław. Klub jest świadom postępowania względem Maksyma Drabika

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Betard Sparta Wrocław zareagowała na ostatnie informacje mówiące o tym, że Maksym Drabik złamał przepisy antydopingowe. - Deklarujemy pełną współpracę z POLADA w celu jak najszybszego zakończenia postępowania - zapewnił klub.

POLADA prowadzi postępowanie ws. Maksyma Drabika. Zawodnik pod koniec ubiegłego roku miał złamać przepisy antydopingowe i grożą mu nawet cztery lata zawieszenia. Stawia to w kiepskiej sytuacji Betard Spartę Wrocław, bo 21-latek miał być w nadchodzącym sezonie jednym z liderów drużyny.

W obliczu różnych informacji na temat Drabika, klub z Wrocławia postanowił wydać specjalny komunikat, którego treść przedstawiamy poniżej.

Czytaj także: GKSŻ już wie o sprawie Drabika

Betard Sparta zadeklarowała pełną współpracę z POLADA przy wyjaśnianiu sprawy i dodała, że leczenie Drabika w końcówce ubiegłego sezonu było podyktowane stanem zdrowia zawodnika. Przypomnijmy, że Drabik z powodu problemów żołądkowych i odwodnienia miał problemy m.in. w finale Srebrnego Kasku.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Czytaj także: GKSŻ ma pomysł na Zmarzlika

Oświadczenie WTS Sparta Wrocław:

WTS Sparta Wrocław oświadcza, że jest świadoma postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez POLADA wobec Maksyma Drabika. Podkreślamy jednak, że w organizmie zawodnika nie wykryto żadnych niedozwolonych substancji. POLADA nie zawiesiła zawodnika, poprosiła jedynie o dodatkowe wyjaśnienia, w związku z oświadczeniem zawodnika złożonym podczas kontroli antydopingowej o przyjęciu na kilka dni przed zawodami substancji nawadniających organizm. Działanie to zostało zaordynowane przez klubowego lekarza i było podyktowane stanem zdrowia żużlowca.

Deklarujemy pełną współpracę z POLADA w celu jak najszybszego zakończenia postępowania.

Klub nie będzie odnosił się do medialnych spekulacji ani komentował sprawy do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Maksym Drabik zostanie zawieszony na sezon 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (36):

 • zuzel moja pasja Zgłoś
  Tak to jest jak sie zaczyna walke z Ostafinskim;-)))) Następny bedzie Piotr Pawlicki i Maciej Janowski.
  • yes Zgłoś
   Jest w porządku zdanie Sparty: "Klub nie będzie odnosił się do medialnych spekulacji ani komentował sprawy do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego". Jestem ciekaw
   Czytaj całość
   jak sprawa Drabika rozwinie się i jakie będzie jej zakończenie.
   • yes Zgłoś
    Ciekawe czy już przejmuje się szwedzki Lejonen Gislaved. Składy drużyn - Elitserien 2020. podaje po fakcie Ogonowski 10 stycznia 2020, 17:30: "Maksym Drabik-Polska-1998". Może ma
    Czytaj całość
    go ktoś jeszcze w innej lidze, chociaż nie widzę??
    Wszystkie komentarze (36)

    Komentarze (36)

    ×
     Wszystkie komentarze (36)
     PRZEJDŹ NA WP.PL