Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał PółchłopekWP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Michał Półchłopek

Żużel. Taktyka Wilków Krosno. Kluczowe dwa numery. Pojadą z juniorami i mogą ustawić mecz przed biegami nominowanymi

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Wilki Krosno mają szeroką kadrę, ale o piątce seniorów mówi się, że to "pewniacy" do jazdy. Michał Półchłopek, spiker podczas zawodów żużlowych w Krośnie, ma swój pomysł jak ustawić ten zespół podczas meczów domowych i wyjazdowych.

Analizę taktyczną Wilków Krosno według nowej tabeli biegowej przygotował Michał Półchłopek, który od 2009 roku jest spikerem podczas zawodów żużlowych w Krośnie.

***

Nowa tabela biegowa z pewnością jest wyzwaniem. Być może czasami trzeba będzie ją ustawić pod konkretnego rywala. Wydaje mi się, że inaczej to powinno wyglądać u siebie i na wyjazdach. Osobiście uważam, że jest piątka seniorów - pewniaków do jazdy, choć trzeba przyznać, że zawodników na poziomie w kadrze Wilków jest więcej.

Przeczytaj także: Składy drużyn - Elitserien 2020. Światowe gwiazdy uciekają z ligi szwedzkiej!

Jeśli chodzi o mecze w Krośnie, to na otwarcie na torze powinna pojawić się para Damian Dróżdż - Wadim Tarasienko. Ten pierwszy to dobry startowiec, myślę, że powinno mu też pomóc pole wewnętrzne. Następnie mamy bieg młodzieżowców, gdzie ten lepszy junior, którym będzie ktoś ściągnięty na "gościa", powinien być wystawiony pod nr 15, żeby dostać tor wewnętrzny. Kacper Przybylski, który na tę chwilę jest jedynym juniorem Wilków, póki co będzie się objeżdżać i zbierać doświadczenie. Na razie nie można od niego oczekiwać zdobyczy punktowych, dlatego powinien dostać nr 14.

W 3. biegu na wewnętrznym polu mamy Eduarda Krcmara, kolejnego startowca, a na zewnętrznym Marcina Jędrzejewskiego, na którego mocno liczę. On potrafi i wystartować, i dobrze się rozpędzić, dlatego wierzę, że poradzi sobie. Pierwszą serię zamkniemy biegiem z Przybylskim i Andriejem Karpowem. Moim zdaniem to jest najlepszy zawodnik na tor w Krośnie. Rok temu regularnie udowadniał, że świetnie się na nim czuje.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Generalnie uważam, że z juniorami trzeba ustawiać teoretycznie najpewniejszych zawodników. Dlatego Karpow powinien jeździć z 10 na plecach, a Jędrzejewski z 13. To poskutkuje też tym, że obaj spotkają w 13. wyścigu, ostatnim przed biegami nominowanymi. Ten wyścig jest bardzo ważny, czasami rozstrzyga losy meczu. Myślę, że to możliwie najlepszy duet do jazdy w nim.

Nieco obawiam się o wcześniejszy wyścig, bo tam pojedzie junior z Tarasienką. W dodatku Wadim będzie miał zewnętrzny tor. Z drugiej strony to doświadczony zawodnik, a za rywali będzie miał dwóch juniorów. Wierzę, że sobie poradzi.

Mocno za to wierzę w biegi 9. i 10. Tam pojechaliby Dróżdż z Karpowem i Tarasienko z Krcmarem. Uważam, że przy tych zawodnikach, ich doświadczeniu i tym jak reagują w trakcie meczu na zmieniające się warunki torowe, jesteśmy w stanie tutaj uciec na kilka punktów.

Przeczytaj także: PGE Ekstraliga warta 65 milionów złotych!

Myślę, że Wilki mogą mieć w tym roku dużo pożytku z Damiana Dróżdża. Dwa poprzednie sezony były dla niego trudne, ale w Krośnie powinien mieć pewne miejsce w składzie, bo nie sądzę, żeby Kamil Wieczorek był go w stanie "wygryźć". W dodatku w poprzednich sezonach udowadniał, że potrafi się ścigać na naszym torze. Dla niego to będzie sezon "teraz albo nigdy". Uważam też, że jeszcze lepszym zawodnikiem powinien być Karpow. Myślę, że rok temu trochę zaskoczył go wysoki poziom 2. ligi i stąd te wpadki na wyjazdach. Teraz powinno być inaczej. Widać też u niego trochę inne podejście, bo podpisał kontrakt w lidze szwedzkiej. Jazda tam może mu tylko pomóc.

Jeśli idzie o rezerwowych, to najwyżej oceniam szanse Mathiasa Thoernbloma. Ma już trochę doświadczenia na polskich torach, a zeszły sezon w Szwecji miał naprawdę dobry. Wiele osób stawia na Josha Pickeringa - ja póki co nie mam do pełnego przekonania, choć być może jestem w błędzie. Na pewno ma duży potencjał, ale wydaje mi się, że na początku sezonu w składzie znajdą się inni zawodnicy, a Australijczyk jeśli zacznie jeździć, to raczej w momencie gdy sezon już się rozkręci.

Skład Wilków Krosno na domowe mecze oczami Michała Półchłopka:
9. Damian Dróżdż
10. Andriej Karpow
11. Wadim Tarasienko
12. Eduard Krcmar
13. Marcin Jędrzejewski
14. Kacper Przybylski
15. Gość

Jeśli chodzi o wyjazdy, to zamieniłbym numerami trzech zawodników - Karpowa, Krcmara i Jędrzejewskiego. Tym razem w 13. biegu pojechałby Tarasienko, który w 1. lidze miał kilka naprawdę udanych meczów wyjazdowych. Myślę zresztą, że on na wyjazdach może być nawet lepszym zawodnikiem niż u siebie.

Skład Wilków Krosno na mecze wyjazdowe:
1. Damian Dróżdż
2. Eduard Krcmar
3. Wadim Tarasineko
4. Marcin Jędrzejewski
5. Andriej Karpow
6. Kacper Przybylski
7. Gość

Czy skład na mecze w Krośnie, podany przez Michała Półchłopka, uważasz za optymalny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL