Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion w CzęstochowieWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Stadion w Częstochowie

Żużel. Odważna deklaracja władz Częstochowy. Chcą dokończyć stadion Włókniarza

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Ważne słowa padły z ust Łukasza Banasia, Przewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki miasta Częstochowa. Jeśli pójdą za nimi czyny, Włókniarz doczeka się realizacji trzeciego etapu modernizacji swojego stadionu.

Obiekt przy Olsztyńskiej w Częstochowie gruntowną modernizację przeszedł zimą 2005/2006. Wówczas na trybunach zamiast ławek pojawiły się krzesełka oraz zamontowane zostało oświetlenie. Rok później powstała nowa wieżyczka sędziowska z imponującym zadaszeniem. Trzeci etap zakładał zrównanie parku maszyn z ziemią i budowę nowego wraz z trybuną nad nim oraz hotelem, w którym mieścić mogłaby się także restauracja czy klubowe muzeum.

Ten ostatni etap jednak nigdy nie doczekał się realizacji. Łatwo domyślić się, że chodziło o pieniądze, a skoro stadion spełniał i spełnia ekstraligowe wymogi, to nie był to problem palący. Przez to wszystko jednak SGP Arena wygląda na niedokończoną. Jest stadionem, na którym spotykają się dwie epoki - XX i XXI wiek.

Zobacz także: Arena w Częstochowie może się podobać. Tylko ten park maszyn straszy

Temat stadionu podczas wtorkowej konferencji prasowej, przy okazji której ogłoszono nowego sponsora tytularnego Włókniarza (firma Eltrox) wywołał trener Lwów, Marek Cieślak. - Nasz stadion, mimo że nie jest dokończony, moim zdaniem jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Kibice mają na nim świetną widoczność, my z dołu widzimy jak oni reagują i jest to bardzo fajne - powiedział szkoleniowiec i zażartował: - Może kiedyś prezydent coś wykopie na polu i uda się ten obiekt dokończyć.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Na odpowiedź nie musiał długo czekać. Głos w tej sprawie zabrał Łukasz Banaś, Przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Częstochowy. - Mamy w planach dokończenie modernizacji stadionu Włókniarza. Rozmawialiśmy już na ten temat z panem prezydentem. Niestety dzisiaj sytuacja finansowa miasta jest taka, a nie inna i to nie miejsce, aby rozwodzić się nad tym dlaczego. Mamy też bardzo ważną rzecz do załatwienia, jak stadion Rakowa. Gdy uporamy się z tymi problemami, to jestem wręcz przekonany, że jeszcze w tej kadencji uda nam się dokończyć modernizację SGP Areny. Będziemy o to zabiegać - zadeklarował.

Projekt brakującej trybuny na SGP Arenie. Źródło: Studio Projektowe SPAK/stadiony.net.Projekt brakującej trybuny na SGP Arenie. Źródło: Studio Projektowe SPAK/stadiony.net.
Dodał przy tym, że Włókniarz u częstochowskiego magistratu ma wysokie notowania. - W imieniu całej Rady Miasta mogę powiedzieć, że w wielu kwestiach z prezydentem się nie zgadzamy, ale są rzeczy święte i nie mam tutaj na myśli Jasnej Góry, a Włókniarz. W momencie rozmów o wsparciu klubu czy różnych działaniach to porozumienie osiągamy bardzo szybko. Cieszę się, że potrafimy na tym szczeblu współpracować - przekazał.

My natomiast przypominamy, że głosami Was, Czytelników, częstochowski obiekt zajął czwarte miejsce w naszej lidze stadionów -zobacz szczegóły.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zgadzasz się, że Włókniarz ma jeden z najładniejszych stadionów żużlowych w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL