Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Damian Stalkowski WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Damian Stalkowski

Żużel. Start Gniezno wystawi dwa zespoły. Działacze pozyskali sponsora tytularnego

Mateusz Domański
Mateusz Domański
W tegorocznych rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów będziemy oglądać dwa zespoły Startu Gniezno. Jeden z nich ma już nawet sponsora tytularnego.

Drugi zespół młodzieżowy Startu wystartuje w zmaganiach o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów pod nazwą MOTO303 Start Gniezno. To efekt współpracy, jaką działacze klubu z pierwszej stolicy Polski nawiązali z firmą MOTO303.

Czytaj także: Zostań podprowadzającą i poznaj żużel od kuchni. Start Gniezno ogłosił nabór

Podmiot ten od dwunastu lat zajmuje się motocyklami. Oferuje serwis i sprzedaż części oraz akcesoriów. Współwłaścicielem tej firmy jest Adam Fajfer, były żużlowiec Startu Gniezno. Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie będzie on szkoleniowcem młodzieży w gnieźnieńskim klubie. Funkcję trenera sprawować będzie też Jurica Pavlic.

- Chcemy pomagać klubowi. Współpracujemy ze Startem od sezonu 2019. Zależy nam na tym, żeby młodzież się rozwijała. Warto jest pomagać młodym ludziom! - przyznał Adam Fajfer, cytowany przez oficjalną stronę internetową Startu Gniezno. 

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Gnieźnianie już jakiś czas temu mówili o tym, że chcą zgłosić do Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów dwa zespoły. Czekali tylko na informację, czy będzie to w ogóle możliwe. Regulaminy pozwalają na takie rozwiązanie, co czerwono-czarni zdecydowali się wykorzystać.

Dwie drużyny w rozgrywkach młodzieżowych mają pomóc młodzieżowcom Startu w dalszym rozwijaniu swoich umiejętności i jeszcze mocniej zmobilizować ich do pracy. Gnieźnieński klub, decydując się na taki ruch, wziął przykład z ekstraligowców. Dwie ekipy w DMPJ miał już między innymi Falubaz Zielona Góra.

Na razie nie wiemy, czy pierwszy zespół juniorów Startu również będzie dysponować sponsorem tytularnym. - Pracujemy nad tym - przekazał nam Rafael Wojciechowski, menedżer Car Gwarant Startu Gniezno.

Czytaj także: Start Gniezno ma młodą perełkę. Rafael Wojciechowski wiąże z nim przyszłość

Czy wystawienie dwóch drużyn w DMPJ to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL