Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tobiasz Musielak w barwach Swindon RobinsNewspix / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak w barwach Swindon Robins

Żużel. Nie tylko w Polsce buduje się nowe stadiony. Swindon Robins doczeka się nowoczesnej areny

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Nie tylko w Polsce powstają nowe, piękne stadiony żużlowe. Działacze Swindon Robins mogą odtrąbić sukces, bo ruszyły naprzód plany związane z budową nowego Abbey Stadium.

W ostatnich latach Swindon Robins należy do ścisłej czołówki brytyjskiej Premiership, ale stadion "Rudzików" nie dopasowywał się poziomem do wyników drużyny. Wkrótce to się zmieni. Po długim oczekiwaniu i bojach prawnych wydano pozwolenie na budowę nowoczesnej areny.

Od ogłoszenia planów budowy nowego stadionu w Swindon minęło już trochę, przez co niektórzy kibice byli mocno sfrustrowani zastojem w sprawie. Menedżer Alun Rossiter doskonale ich rozumie.

Czytaj także: Władze Częstochowy chcą dokończyć remont stadionu

- Rozumiem tę frustrację, ale było wiele powodów, dla których temat został wstrzymany. Minęło dziewięć lat. Były one pełne emocje, ale teraz nie możemy się już doczekać tego, aż budowlańcy zrobią swoje - przekazał Rossiter na stronie klubowej Swindon Robins.

Budowa nowego obiektu nie byłaby możliwa bez wsparcia lokalnych polityków. Klub szczególnie podziękowania skierował na ręce posła Justina Tomlinsona, który mocno zaangażował się w rozmowy ws. obiektu.

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tych pozytywnych wiadomości. Właściciele stadionu byli obecni na spotkaniach rady miasta i pozytywnie wypowiadali się o planach związanych z remontem. Wszystko idzie zgodnie z planem. Abbey Stadium powinno mieć nowe oblicze do końca 2020 roku - dodał Lee Kilby, jeden z promotorów Swindon Robins.

Czytaj także: Koniec z wyrzucaniem zawodników na bruk

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w PolscePOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy cieszy cię zapowiedź budowy nowego stadionu w Swindon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • grudziądzanin z Londynu Zgłoś
  Widoczność na tym stadionie jest fatalna. Może w końcu powstaną trybuny z prawdziwego zdarzenia
  • Only Retro Speedway Zgłoś
   Fajnie. Oby tylko nie zrobili czegoś na kształt NSS w Manchesterze, jeden taki wystarczy. Obiekt w Belle Vue jest dobry, ale to nie jest to tor angielski tylko ciekawa hybryda. Równie
   Czytaj całość
   dziwnie ostatnio było chyba tylko na GP w Auckland. Anglicy powinni pójść w stronę podniesienia łuków i spowolnienia nawierzchni. Jeśli nie można osiągnąć efektu od strony sprzętowej gdzie GM i FIM się okopały, to można spróbować od strony przygotowania toru i geometrii

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL