Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krystyna Kloc i Marta PółtorakWP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Krystyna Kloc i Marta Półtorak

Żużel. Marta Półtorak. Półtora okrążenia. Tajemnicza postawa lekarza. Najlepiej jest zlinczować Drabika (felieton)

Marta Półtorak
Marta Półtorak
Nie wyobrażam sobie żeby w kwestiach zdrowotnych Sparta współpracowała z niedokształconym człowiekiem. Jeśli po stronie lekarza doszło do zaniedbań, trzeba go pociągnąć do odpowiedzialności - pisze w swoim najnowszym felietonie Marta Półtorak.

"Półtora okrążenia" to cykl felietonów Marty Półtorak, byłej prezes Stali Rzeszów.

***
W sprawie Maksyma Drabika dominują dwie skrajne emocje. Ja stoję po stronie tej części osób, które wstrzymałyby się z ferowaniem wyroków do ostatecznego wyjaśnienia sprawy i wydania jednoznacznego orzeczenia przez POLADA.

Na tę chwilę mamy chyba zbyt dużo niedomówień, przypuszczeń, a zbyt mało danych i szczegółów żeby zajmować kompetentne stanowisko w tak poważnym temacie. Od tego są fachowcy. Dlatego jestem przekonana, że po zapoznaniu z materiałem dowodowym podejmą właściwie kroki wobec zawodnika.

CZYTAJ TAKŻE: Jaką linię obrony powinien przyjąć Drabik?

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Najlepiej jest zlinczować człowieka i skazać na potępienie, kiedy on tak naprawdę nie usłyszał jeszcze wyroku. W takich przypadkach staram się więc być oszczędna słowach. Są organy dedykowane, które według obowiązujących przepisów stwierdzą, czy doszło do rażących złamania procedur, a może okaże się, iż są okoliczności łagodzące i Maksym nie zasługuje na surowy osąd.

Najbardziej tajemnicza jest dla mnie postawa lekarza, który powinien wiedzieć, co i w jakich ilościach Drabikowi zaaplikować. Nie wyobrażam sobie żeby w kwestiach zdrowotnych Sparta współpracowała z niedokształconym człowiekiem. To zbyt poważna materia i jeśli tutaj doszło zaniedbań, skoro nie działał zgodnie z prawem, trzeba kogoś pociągnąć do odpowiedzialności. W tej sytuacji wzięłabym w obronę Drabika, który zaufał osobie w teorii mającej większe rozeznanie w przepisach. 

Właśnie od lekarza zaczęłabym szukanie osób, które powinny się najgęściej tłumaczyć. Według informacji on zaordynował niefortunną wlewkę więc jego wyjaśnienia mogłyby rozstrzygnąć kluczowe kwestie w dalszym toku postępowania. Sparta jednak poza krótkim oświadczeniem nabrała wody w usta i obrała taktykę pracy w ciszy więc wszystko odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

Jestem za tym, aby każdy przypadek rozpatrywać indywidualnie, bez wsadzania wszystkich do jednej szuflady. Chcę wierzyć w niewinność młodego zawodnika, ponieważ każdy z nas interesujący się czarnym sportem ma po minionym sezonie powyżej uszu różnego rodzaju afer. Szambo wybijało zbyt często.

Jednoznacznej opinii jednak nie wydam, ale wierzę w niewinność zawodnika i tak to zostawię. Mam jednak nadzieję, że z tej kuriozalnej lekcji środowisko wyciągnie konstruktywne wnioski, że sami żużlowcy będą bardziej wyczuleni. Wierzmy, że od tej pory zaczną być bardziej odpowiedzialni i świadomi.

Marta Półtorak

CZYTAJ TAKŻE: Drabikowi należy się szansa tak jak Dudkowi. Nie można go niszczyć

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zgadza się z Martą Półtorak?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

×
    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL