Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz TonderMateriały prasowe / Falubaz Zielona Góra / Na zdjęciu: Mateusz Tonder

Żużel. Tonder pojedzie na motocyklach Zengoty. To nie jedyna zmiana

Dawid Borek
Dawid Borek
Mateusz Tonder nie chce zmarnować ostatniego sezonu w gronie młodzieżowców. W tym mają pomóc mu m.in. motocykle zakupione od Grzegorza Zengoty.

Ten drugi tuż przed rozpoczęciem minionego sezonu doznał poważnej kontuzji, która wyeliminowała go z jazdy w 2019 roku. Przygotowane motocykle żużlowca Speed Car Motoru Lublin stały w garażu, aż w końcu trafiły właśnie do Mateusza Tondera.

- W tym roku kupiłem już złożone motocykle. Grzegorz Zengota oddał je do sklepu, więc motocykle mam już gotowe. Teraz jest tylko kwestia zamontowania błotników i silników. Jednostki mam już zamówione, dotrą na początku marca. Wszystko jest poukładane - tłumaczy Tonder w rozmowie z Radiem Zielona Góra.

- Sprzętowo jestem przygotowany. Teraz pozostaje kwestia dopracowania formy fizycznej, by ostro wejść w treningi już na torze - dodaje młodzieżowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra, który przed ostatnim sezonem w gronie juniorów wprowadził zmiany w przygotowaniach.

Tonder do tegorocznych rozgrywek trenuje już nie pod okiem Radosława Walczaka, a Pawła Tomczaka. Ten zaaplikował żużlowcowi nieco inne zajęcia od kolegi po fachu.

- Treningi mam podobne, choć doszedł boks i zapasy. Wielu zawodników idzie w tym kierunku, ja też się na niego zdecydowałem. Może boks da trochę pewności siebie? Jestem dobrej myśli. Dobrze przygotuję się do sezonu 2020 - wyjaśnia Tonder.

Zobacz też:
Żużel. Zagraniczne legendy Falubazu Zielona Góra. Oni zapisali się złotymi zgłoskami w historii klubu
Żużel. Nie żyje Alfred Krzystyniak


ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do ZmarzlikaPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Tonder w sezonie 2020 będzie czołowym juniorem Falubazu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL