Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Tonder Materiały prasowe / Falubaz Zielona Góra / Na zdjęciu: Mateusz Tonder

Żużel. Tonder pojedzie na motocyklach Zengoty. To nie jedyna zmiana

Dawid Borek
Dawid Borek
Mateusz Tonder nie chce zmarnować ostatniego sezonu w gronie młodzieżowców. W tym mają pomóc mu m.in. motocykle zakupione od Grzegorza Zengoty.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Ten drugi tuż przed rozpoczęciem minionego sezonu doznał poważnej kontuzji, która wyeliminowała go z jazdy w 2019 roku. Przygotowane motocykle żużlowca Speed Car Motoru Lublin stały w garażu, aż w końcu trafiły właśnie do Mateusza Tondera.

- W tym roku kupiłem już złożone motocykle. Grzegorz Zengota oddał je do sklepu, więc motocykle mam już gotowe. Teraz jest tylko kwestia zamontowania błotników i silników. Jednostki mam już zamówione, dotrą na początku marca. Wszystko jest poukładane - tłumaczy Tonder w rozmowie z Radiem Zielona Góra.

- Sprzętowo jestem przygotowany. Teraz pozostaje kwestia dopracowania formy fizycznej, by ostro wejść w treningi już na torze - dodaje młodzieżowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra, który przed ostatnim sezonem w gronie juniorów wprowadził zmiany w przygotowaniach.

Tonder do tegorocznych rozgrywek trenuje już nie pod okiem Radosława Walczaka, a Pawła Tomczaka. Ten zaaplikował żużlowcowi nieco inne zajęcia od kolegi po fachu.

- Treningi mam podobne, choć doszedł boks i zapasy. Wielu zawodników idzie w tym kierunku, ja też się na niego zdecydowałem. Może boks da trochę pewności siebie? Jestem dobrej myśli. Dobrze przygotuję się do sezonu 2020 - wyjaśnia Tonder.

Zobacz też:
Żużel. Zagraniczne legendy Falubazu Zielona Góra. Oni zapisali się złotymi zgłoskami w historii klubu
Żużel. Nie żyje Alfred Krzystyniak


ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do Zmarzlika

Czy Tonder w sezonie 2020 będzie czołowym juniorem Falubazu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL