Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maksym DrabikWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Maksym Drabik

Żużel. PZM chciałby, aby kara dla Maksyma Drabika liczyła się dopiero od lutego

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Polski Związek Motorowy przygląda się sprawie Maksyma Drabika. Okazuje się, że działacze chcieliby, aby ewentualna kara dla zawodnika liczyła się dopiero od lutego. Nie chodzi o to, aby mu zaszkodzić. Wręcz przeciwnie.

Maksym Drabik najpewniej nie uniknie kary za złamanie procedury antydopingowej. Całej sprawie nieco z boku przygląda się PZM, który przeanalizował sytuację zawodnika i doszedł do wniosku, że lepiej będzie, jeżeli ewentualna kara zawieszenia zacznie płynąć od lutego, czyli momentu, w którym zapadnie decyzja o konsekwencjach względem żużlowca. I wcale nie chodzi o to, aby Drabikowi zaszkodzić.

Okazuje się bowiem, że jeżeli kara miałaby być liczona od września i meczu finałowego Betard Sparty Wrocław z Fogo Unią Leszno (wtedy Drabik przyznał się do nieregulaminowej wlewki), wówczas żużlowiec musiałby liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Najprawdopodobniej straciłby tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów, dlatego że ostatnia runda mistrzostw odbyła się już po feralnej kontroli antydopingowej. Związek nie chciałby, aby do tego doszło.

Swoją drogą wcale nie jest tak, że władze PZM zostawią Drabika samego sobie. Wszyscy dobrze wiedzą, że żużlowiec swoje ma za uszami, a jego zachowanie często bywało co najmniej kontrowersyjne. Jednak władze nie chciałyby, aby zawodnik tak utalentowany poprzez jedną pomyłkę zmarnował sobie karierę. To byłaby też duża strata dla dyscypliny, bo przecież wbrew pozorom niewielu jest żużlowców o takiej skali potencjału.

ZOBACZ WIDEO F1. Dobra zmiana Roberta Kubicy. "Widać same plusy"

Na posiedzeniach POLADA najpewniej pojawi się związkowy prawnik Łukasz Szmit. Można spodziewać się też, że PZM będzie możliwymi sposobami lobbować za tym, aby kara dla Drabika była mimo wszystko jak najmniejsza. Oczywiście całą sprawę prowadzić będzie mecenas Łukasz Klimczyk, ale jeśli tylko będzie to możliwe, PZM postara się pomóc.

CZYTAJ WIĘCEJ: Żużel. Prezes klubu PGE Ekstraligi szokuje. Wziął doping, żeby sprawdzić, jak to działa

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Maksym jesteś wspaniały i profesjonalny. Sparta pociesza zawodnika, który złamał procedurę antydopingową

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy PZM powinien pomóc Maksymowi Drabikowi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (57):

Wszystkie komentarze (57)

Komentarze (57)

×
    Wszystkie komentarze (57)
    PRZEJDŹ NA WP.PL