Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wiktor Kułakow WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Wiktor Kułakow.

Żużel. Kułakow odrzucił worek z pieniędzmi, bo ma inny pomysł na swoją karierę. Nie chce być jak Jamróg

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Wiktor Kułakow miał po sezonie 2019 oferty z Ekstraligi. Te kluby oferowały więcej niż Apator. Rosyjski zawodnik nie zwariował jednak na widok wielkiej kasy. Został w pierwszej lidze, bo uznał, że to będzie lepsze rozwiązanie dla jego kariery.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Wiktor Kułakow w sezonie 2019 zarobił w Unii Tarnów około 300 tysięcy złotych. Oferty z klubów PGE Ekstraligi, jego menedżer mówi nam o zainteresowaniu czterech drużyn, były więc bardzo kuszące. Gdyby przyjął jedną z nich, zarobiłby w tym roku co najmniej dwa razy tyle, co w Unii. Jednak Kułakow odrzucił propozycję jedną po drugiej i wybrał mniejsze pieniądze w eWinner Apatorze Toruń. Dlaczego?

Kułakow ma plan na siebie i uznał, że mimo wystrzałowej jazdy w minionych rozgrywkach (pierwsza średnia w 1. Lidze Żużlowej) nie powinien go zmieniać. Jaki to plan? Kułakow jeszcze przed startem rozgrywek 2019 stwierdził po rozmowie z menedżerem Marcinem Kraszewskim, że jeśli wszystko będzie się układać, to zostanie w pierwszej lidze na kolejny rok, by potwierdzić swoją wartość i przekonać się, że dobra jazda nie była przypadkiem.

Czytaj także: Żużel w kroplówce. Czy dyscyplina ma poważny problem?

Poza wszystkim Kułakow widział, co działo się w tym roku z Jakubem Jamrogiem w Betard Sparcie. Jamróg po wystrzałowym roku 2018 trafił do wrocławskiego klubu i zaprezentował się naprawdę dobrze. Problem w tym, że gdy wszyscy zawodnicy byli zdrowi i w kadrze była nadwyżka, to Jamróg był natychmiast odstawiany po słabym biegu. Kułakow zdecydował, że po dwóch dobrych sezonach w pierwszej lidze zostanie potraktowany bardziej poważnie.

Taktyka małych kroków może się Kułakowowi opłacić. Zwłaszcza, że szansa na kolejny dobry sezon jest ogromna. Zawodnik ma dobrych mechaników, pracuje u niego m.in. były majster Wiesława Jagusia, może też liczyć na sprzęt z najwyższej półki, bo od Ryszarda Kowalskiego. Mówi się, że najlepszy polski tuner traktuje Kułakowa na równi z Bartoszem Zmarzlikiem.

Czytaj także: Maksym wspaniały i profesjonalny. Kuriozalny wpis na grupie Sparty

ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do Zmarzlika

Czy Kułakow dobrze zrobił zostając w pierwszej lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.
PRZEJDŹ NA WP.PL