Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Steven Mauer Materiały prasowe / Franzi Klahn / Na zdjęciu: Steven Mauer

Żużel. Niemcy chcą wykorzystać dobrą pogodę. Pierwszy trening w Wittstocku jeszcze w styczniu!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Ostatnimi laty sezon w Europie inaugurowali Francuzi, którzy od początku lutego organizowali treningi, a w połowie miesiąca ruszali z ligą. W tym roku przebić ich mogą Niemcy. Klub z Wittstocka planuje zorganizować trening jeszcze w styczniu!

Wszystko dzięki łagodnej zimie i dodatnim temperaturom. Jeśli sprawdzą się prognozy, w ostatnich dniach miesiąca w Wittstocku nie będzie przymrozków, a w dzień temperatura sięgnie 7-8 stopni Celsjusza.

O planowanym treningu w mediach społecznościowych poinformował właściciel klubu, Frank Mauer, który twierdzi, że tor jest już gotowy do jazdy.

W ostatnich latach na tym torze do sezonu przygotowywało się wielu znanych żużlowców, w tym aktualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik.

W tym roku miejscowa drużyna, Wolfe Wittstock, ścigać się będzie w rozgrywkach polskiej 2. ligi. W jej kadrze znaleźli się m.in. Renat Gafurow, Tobias Busch czy Polak Marcin Kościelski. Niemiecki zespół sezon ligowy zainauguruje w weekend 4-5 kwietnia, domowym spotkaniem z SpecHouse PSŻ-em Poznań.

Przeczytaj także: FIM zmieniła format DMŚJ! Koniec z czwórmeczami
Przeczytaj także: Liczba polskich zawodników od kilku lat na podobnym poziomie


ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL