Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arkadiusz Potoniec, Rene BachNewspix / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Arkadiusz Potoniec, Rene Bach.

Żużel. Marta Półtorak znów pomaga klubowi z Rzeszowa. Prezes mówi o wsparciu finansowym

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Marta Półtorak wydała w przeszłości na startujący w PGE Ekstralidze klub z Rzeszowa miliony złotych. Kilka lat temu odsunęła się w cień, ale o dawnej zażyłości łączącej ją z tym miejscem nie zapomniała. Teraz ma pomóc RzTŻ-owi.

Marta Półtorak pojawiła się pod koniec ubiegłego roku na Wigilii Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, a to od razu podsyciło plotki. Zaczęto zastanawiać się, czy wizyta na świątecznej uroczystości w nowym klubie, który całkowicie odcina się od poprzedników nie ma drugiego dna i była prezes żużlowego ośrodka ze stolicy Podkarpacia nie wraca na białym koniu do sponsorowania czarnego sportu w tym mieście.

CZYTAJ TAKŻE: Kułakow odrzucił worek pieniędzy

- Mamy deklarację wsparcia na polach organizacyjnych oraz dostaliśmy niewielką pomoc finansową. Jesteśmy za nią ogromnie wdzięczni. To kobieta instytucja, której żużel w Rzeszowie wiele zawdzięcza i należy o tym pamiętać. Pani Półtorak będzie u nas zawsze witana z otwartymi ramionami. Honorowe miejsce czeka. Nasze relacje są jak najbardziej przyjazne - mówi prezes RzTŻ Rzeszów Jan Madej.

Co na to wywołana do tablicy sama zainteresowana? Z jej słów wynika, że o zaangażowaniu na poziomie sprzed parunastu lat, kiedy pociągała w klubie za sznurki, nie ma mowy.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

- Proszę nie myśleć, że moja firma weźmie na swoje barki budżet klubu. Pewien etap został zamknięty. Jestem zdania, że w kwestiach finansowych powinny wykazać się teraz osoby, które starają się ten klub postawić na nogi. A nie jest to łatwe zadanie, bo po panu Ireneuszu Nawrockim rzeszowski speedway nie startuje z poziomu 0, tylko -1. Tych ludzi, którzy za to się zabrali czeka naprawdę katorżnicza praca żeby odzyskać zaufanie wielu osób, łącznie z kibicami. Nie będę ukrywać, że rzeszowski klub jest mi szczególnie bliski i sama mocno przeżyłam, to co się tutaj ostatnio wydarzyło - tłumaczy.

- Nie chcę po prostu doprowadzić do sytuacji, w której będę z czymś łączona, ktoś mi zarzuci, że się przy tym kręcę, ponieważ tworzy się coś fajnego. A może właśnie odwrotnie, będę symbolem czegoś, co nie wyjdzie, czego oczywiście nie życzę. Zbyt dużo już jednak widziałam w tym sporcie - dodaje.

Okazuje się, że kluczową postacią w całej tej układance jest osoba prezesa Madeja. Marta Półtorak na nim opiera optymizm i powodzenie misji odbudowy żużla w Rzeszowie. O szefie RzTŻ-u wypowiada się w samych superlatywach - Zdążyliśmy się nieźle poznać. Uważam go za bardzo wiarygodnego, oddanego, rzetelnego i mierzącego siły na zamiary człowieka - przekonuje.

CZYTAJ TAKŻE: Będzie transfer braci Curzytków do Sparty

Półtorak trzyma mocno kciuki za prezesa Madeja i spółkę. Zaznacza, że gdy tylko czas jej na to pozwoli chętnie będzie sprawować funkcję doradczą nowego rzeszowskiego projektu. - Jeśli będzie taka wola ze strony RzTŻ-u, a ja będę potrafiła pomóc, z wielką życzliwością posłużę swoim doświadczeniem. Do tematu podejdę na pewno poważnie. Już teraz wespół z klubem przygotowujemy prezentację drużyny. Mamy zamiar zorganizować ją z wielką pompą. W sezonie natomiast, gdy tylko uda mi się wygospodarować trochę wolnego, z przyjemnością pojawię się na zawodach, kupując wcześniej karnet - oznajmia.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Marta Półtorak powinna wrócić do żużla w szerszym wymiarze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL