Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siergiej ŁogaczowWP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Siergiej Łogaczow

Żużel. PGG ROW Rybnik ruszył ze sprzedażą karnetów. W środku martwego okresu dla kibica

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
PGG ROW Rybnik ruszył ze sprzedażą karnetów na sezon 2020. Zrobił to jako ostatni z klubów PGE Ekstraligi. Tym samym beniaminek przegapił najlepszy moment na rozpoczęcie dystrybucji całorocznych wejściówek.

Jeśli przeanalizujemy moment rozpoczęcia sprzedaży karnetów w PGE Ekstralidze, zauważymy, że aż trzy kluby wyszły do kibiców z inicjatywą jeszcze w listopadzie, tuż po zamknięciu okienka transferowego. Trzy kolejne były gotowe z całorocznymi wejściówkami w pierwszych dniach grudnia.

Eksperci od marketingu zwracają uwagę na to, że listopad i początek grudnia to najlepszy moment na sprzedaż karnetów. Z co najmniej kilku względów. Kibice żyją jeszcze okresem transferowym i bazując na emocjach mogą ruszyć po karnety. Nie bez znaczenia są też święta Bożego Narodzenia. Bilet na cały sezon stanowić może doskonały prezent pod choinkę.

Czytaj także: Twarde lądowanie Maksyma Drabika

Tymczasem w Rybniku sprzedaż karnetów na mecze PGG ROW-u Rybnik ruszyła dopiero 15 stycznia. Już po świętach i w sytuacji, gdy kibice dawno zapomnieli o emocjach związanych z transferami. "Rekiny" zaoferowały wejściówki fanom w środku tzw. martwego okresu.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

W PGE Ekstralidze dość późno z karnetami wystartował też Eltrox Włókniarz Częstochowa, ale w tym przypadku częstochowianie mieli wytłumaczenie. Klub pracował nad wprowadzeniem systemu miejsc numerowanych na stadionie przy ul. Olsztyńskiej. W Rybniku wejściówki nie są numerowane, nie są nawet imienne.

Dlaczego jak najszybsza sprzedaż karnetów jest tak ważna dla klubów? Bo dzięki temu nie są one tak uzależnione od wyników drużyny w rozgrywkach czy nawet pogody. Im więcej sprzedanych wejściówek całorocznych, tym więcej pieniędzy w budżecie. Bo nawet jeśli posiadacz karnetu zrezygnuje z przyjścia na zawody, to jego pieniądze dawno są już w klubowej kasie.

Czytaj także: Twarde lądowanie Maksyma Drabika

Rybniczanie w ostatnich latach nie mieli najmniejszych problemów z frekwencją na stadionie przy ul. Gliwickiej. Większość meczów "Rekinów" oglądał komplet publiczności. Jest tylko jedno "ale". Drużyna rywalizowała w 1. Lidze Żużlowej i wygrywała mecz za meczem. Teraz będzie rywalizować w PGE Ekstralidze i nie należy do faworytów. Kolejne porażki mogą wywołać odpływ kibiców, co przełoży się na stan budżetu.

Moment rozpoczęcia sprzedaży karnetów w PGE Ekstralidze:

Lp.KlubData sprzedaży
1.truly.work Stal Gorzów16.11.2019
2.Stelmet Falubaz Zielona Góra18.11.2019
3.Speed Car Motor Lublin20.11.2019
4.Fogo Unia Leszno2.12.2019
5.MRGARDEN GKM Grudziądz6.12.2019
6.Betard Sparta Wrocław6.12.2019
7.eltrox Włókniarz Częstochowa20.12.2019
8.PGG ROW Rybnik15.01.2020
POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy PGG ROW Rybnik utrzyma się w PGE Ekstralidze w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL