Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz GollobWP SportoweFakty / Sonia Kaps. / Na zdjęciu: Tomasz Gollob

Żużel. Tomasz Gollob i Zbigniew Boniek z tytułem Bydgoszczanina Stulecia. Otrzymają pamiątkowe medale

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Tomasz Gollob oraz Zbigniew Boniek zostali uzyskali miano Bydgoszczanina Stulecia. Kandydatury do tytułu zgłaszali mieszkańcy, a o wyborze zadecydowała specjalnie utworzona kapituła konkursowa.

Wyróżnienie Tomasza Golloba i Zbigniewa Bońka tytułem Bydgoszczanina Stulecia nie powinno być zaskoczeniem, jeśli weźmiemy pod uwagę jak obaj rozsławili miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim.

Gollob jest żywą legendą polskiego żużla. W sezonie 2010 jako drugi Polak w historii zdobył tytuł mistrza świata. Przez wiele lat był też związany z Polonią Bydgoszcz, z którą sięgał po tytuły Drużynowego Mistrza Polski. W tej chwili jest dyrektorem sportowym bydgoskiej ekipy.

Czytaj także: Drabik musi się liczyć z surową karą

Z Polonią Bydgoszcz powiązany jest też Boniek. Obecny prezes PZPN, a w przeszłości świetny piłkarz m.in. Juventusu Turyn, jest zagorzałym fanem "czarnego sportu". Dlatego wsparł proces odbudowy żużla w rodzinnym mieście.

Gollob i Boniek otrzymają unikatowy Medal Prezydenta Bydgoszczy.

Kandydatury do tytułu Bydgoszczanina Stulecia zgłaszali mieszkańcy, a ostatecznego rozstrzygnięcia dokonała kapituła, wybierając po pięciu bydgoszczan z każdego dwudziestolecia. Gollob był nominowany spośród lat 2000-2020, a Boniek 1980-1999.

Czytaj także: PGG ROW ruszył ze sprzedażą karnetów w martwym okresie

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zgadzasz się z wyborem kapituły konkursu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL