Najnowsze Wyniki/Kalendarz
drużyna forBET Włókniarza CzęstochowaWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: drużyna forBET Włókniarza Częstochowa

Żużel. Eltrox Włókniarz z najwyższą wartością medialną w PGE Ekstralidze. "Efekt mądrego zarządzania klubem"

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
PGE Ekstraliga opublikowała raport dotyczący wartości mediowej wg frekwencji na stadionach, z wyszczególnieniem każdego klubu. W rankingu najwyżej znalazł się częstochowski Włókniarz, bo gromadzi on najwięcej kibiców.

Nie Fogo Unia Leszno, która zdobyła trzy mistrzowskie tytuły z rzędu, a Eltrox Włókniarz Częstochowa przyciąga na swoje mecze najwięcej fanów. Z raportu PGE Ekstraligi wynika, że wartość mediowa biało-zielonych wynosi 616 tysięcy złotych (zobacz szczegóły >>). Najwięcej spośród wszystkich klubów, które w 2019 roku rywalizowały w elicie.

- Jest to dla nas miłe. To bardzo cenna informacja dla naszych głównych partnerów, czyli pana prezydenta miasta Częstochowa oraz firmy Eltrox, a także dla pozostałych sponsorów i potencjalnych przyszłych partnerów - skomentował Michał Świącik, prezes częstochowskiego klubu.

Z kolei zdaniem wspomnianego prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka, najwyższa frekwencja jest efektem przemyślanych działań klubu. - To tylko potwierdzenie tego, co my, kibice Włókniarza wiemy i widzimy na każdym meczu. Każdy występ biało-zielonych w Częstochowie i na wyjeździe to dużo pozytywnej energii. Do tych emocji lgną ludzie, bo chcą być uczestnikami tego, co za sprawą naszego czarodzieja Marka Cieślaka pokazuje w czarnym sporcie nasza drużyna - twierdzi prezydent.

- Bardzo za to dziękuję władzom klubu, w osobach prezesa Michała i dwóch wiceprezesów, którzy stworzyli wspaniałą żużlową rodzinę w Częstochowie po trudnych latach dla Włókniarza. To sympatyczne trio, które mądrze zarządza klubem - uzupełnił włodarz miasta.

Teraz przed klubem nowe wyzwanie, bo chcąc zachować najwyższą frekwencję w kraju, muszą przekonać kibiców do systemu numeracji miejsc. Jak już pisaliśmy, środowisko fanów Włókniarza jest w tej sprawie podzielone (czytaj więcej >>).

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy twoim zdaniem Włókniarz utrzyma najwyższą frekwencję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL