Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Unii TarnówWP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Stadion Unii Tarnów

Żużel. Obawy o żużel w Tarnowie. Grupa Azoty niepokoi się ws. stadionu

Dawid Borek
Dawid Borek
- Jeśli sportu żużlowego w Tarnowie nie będzie, to nie z winy Grupy Azoty - mówi prezes Grupy Azoty, Wojciech Wardacki, który nie ukrywa zaniepokojenia tematem Stadionu Miejskiego.

Temat remontu Stadionu Miejskiego w Tarnowie wraca jak bumerang. Modernizacja jest konieczna, bo obiekt sypie się w oczach, już prawie nic nie spełnia wymaganych standardów. Prezydent miasta obiecuje co prawda przeprowadzenie prac, ale od kilku lat to tylko puste słowa.

- Tarnowski sport zawsze osiągał sukcesy dzięki Grupie Azoty. Ale niepokoję się - powtarzam to niezależnie od tego, jakie emocje będzie wywierało to w otoczeniu - w związku z tym, co dzieje się ze stadionem. Może być drużyna, może być wielki sponsor - taki jak Grupa Azoty, a może nie być zespołu, bo nie będzie gdzie jeździć - mówi dla Radia RDN prezes Grupy Azoty, Wojciech Wardacki.

Podkreśla, że największy w Polsce i czołowy w Europie koncern chemiczny nie zamierza wspierać modernizacji Stadionu Miejskiego i wspomagać finansowo cudzej inwestycji. Wbija przy tym szpilę Koalicji Obywatelskiej.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Wardacki zdradza też, że w budżecie Tarnowa na 2020 rok zaplanowano tylko wykonanie projektu modernizacji Stadionu Miejskiego. - A od projektu do wykonania... To trwa, wymaga zabiegów. Realnie patrząc na proces inwestycyjny, to mamy poważne obawy - zaznacza.

- Jeśli sportu żużlowego w Tarnowie nie będzie, to nie z winy Grupy Azoty. Apele o wsparcie finansowe remontu Stadionu Miejskiego ze strony Koalicji Obywatelskiej to kuriozum. Jak to możliwe, że mając przez osiem lat wszystkie instrumenty władzy, wpływy, posłów i ministra z Tarnowa, tego nie zrobiono? To teraz trzeba apelować? Powiem krótko -Koalicja Obywatelska - do roboty - stwierdza Wardacki.

Dodaje, że Grupa Azoty ma zabezpieczone pieniądze na żużel i nie ma zagrożenia, że nie wywiąże się z wieloletniej umowy.

Zobacz też:
Żużel. Taktyka Unii Tarnów. Mroczka drugim liderem obok Ljunga. Przy celach zespołu rezerwa jest zbędna
W Tarnowie żużel ma konkurencję. Kibice chcą sportu na najwyższym poziomie

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • CZARRNY Zgłoś
  Azoty dają pracę ale też trują mieszkańców Tarnowa i okolic więc powinny bez gadania dawać na żużel. Jak słyszę co niektórych z innych miast że spółka skarbu państwa sponsoruje
  Czytaj całość
  Tarnów i że tak być nie powinno to pooddychajcie sobie kacapy tą chemią, na zdrowie. A że Tarnowianie wybrali 2 raz tego Ciepiele ciepłe kluchy to co poradzę, jak mózgi wyparowały gdzieś to tak jest.
  • RECON_1 Zgłoś
   Prezydent jest bezjajeczna..... dlatego nici że stadionu, dla niego są inne priorytety jak super potancowki... Ja się tylko boje ze miasto tak orzycisniete zrobi w końcu remont stadionu,
   Czytaj całość
   ale wyjdzie z tego mega bubel..
   • k 53 GKM Zgłoś
    Faktycznie ,nie rozumiem Prezydenta Miasta Tarnowa/Stadion miejski jak i w Grudziadzu/.Majac u boku tak potezny KONCERN...AZOTY i nie moc dojsc do porozumienia???.Zuzel od zarania esencja
    Czytaj całość
    Miasta..Za chwile zniknie z mapy zuzlowej.Autentycznie zal mi kibicow Unii.My dogadujemy sie SZOSTY sezon w EE z P.Bienkowskim ze STELMETU Zielona Gora.///Corka, Filia w ANGLII,,,MrGarden/.Widocznie Mu sie to oplaca.No ale Miasto dba o Stadion zuzlowy.Zal,zal,zal. PS.Gdyby jeszcze GKM pozyskal AZOTY,,,hahaha..Pzdr..Mamy jeszcze Stadion drugi miejski OLIMPII.Tez Miasta.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL