Najnowsze Wyniki/Kalendarz
TŻ Ostrovia od poniedziałku spotka się na zgrupowaniu w OstrowieWP SportoweFakty / Anna Kłopocka / TŻ Ostrovia od poniedziałku spotka się na zgrupowaniu w Ostrowie

Żużel. TŻ Ostrovia rozpoczyna zgrupowanie. "Treningi i integracja"

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
W poniedziałek w Ostrowie stawić się mają krajowi zawodnicy Arged Malesa TŻ Ostrovia, którzy przez pięć dni będą trenować pod okiem fachowców z firmy NewReh. - To przede wszystkim element integracji zespołu – wyjaśnia Mariusz Staszewski.

Tygodniowe zgrupowanie w Ostrowie to już sprawdzona część okresu przygotowawczego żużlowców Arged Malesa TŻ Ostrovia. - Wracamy do tego, co przyniosło efekt w poprzednich sezonach. Oczywiście przez tydzień formy się nie zbuduje, bo na to zawodnicy pracują całą zimę, ale kilkudniowe zgrupowanie w Ostrowie to nie tylko urozmaicenie przygotowań do sezonu, ale również aspekt integracyjny zespołu - wyjaśnia trener Mariusz Staszewski.

Plan zgrupowania został przygotowany przez jednego z partnerów TŻ Ostrovia, firmę NewReh Training. Zawodnicy będą mieli zarówno treningi grupowe, ale również indywidualne zajęcia z fizjoterapeutami, którzy dostosują ćwiczenia i zabiegi do potrzeb konkretnego żużlowca. - Chodzi m.in. o jakieś urazy i kontuzje z przeszłości - wyjaśnia Marcel Stasierski z NewReh Training.

Reprezentantów ostrowskiego klubu czeka intensywny i urozmaicony tydzień. - Zajęcia rozplanowane są praktycznie na cały dzień. Nikt nie będzie się nudził - wyjaśnia trener Mariusz Staszewski. Żużlowcy będą mieli m.in. treningi siłowe, obwodowe, biegowe na Piaskach Szczygliczce w Ostrowie, a także streching.

Do tej pory juniorzy i adepci szkółki żużlowej trenowali na miejscu w Ostrowie pod okiem Mariusza Staszewskiego, a seniorzy przygotowywali się indywidualnie w swoich miejscach zamieszkania. - To dorośli ludzie. Nie trzeba ich kontrolować. Wiedzą doskonale, że nie trenują zimą dla trenera czy prezesa, ale dla samych siebie – zaznacza Mariusz Staszewski.

Zobacz także: Zdunek nie wydał fortuny na Petera Kildemanda
Zobacz także: Co się wydarzy w żużlowej redakcji Canal+ po wzięciu 1. LŻ?

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski w sezonie 2020 awansuje do rundy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL