Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Armando Castagna (trzeci od lewej) w NeuquenMateriały prasowe / Patagonia Speedway / Armando Castagna (trzeci od lewej) w Neuquen

Żużel. Nie Bahia Blanca, a Neuquen. Grand Prix Argentyny może odbyć się w 2022 roku

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
- Grand Prix w Argentynie może się odbyć w październiku 2022 roku - powiedział działacz żużlowy z Patagonii Luis Caballero. Gospodarzem nie ma być jednak Bahia Blanca, a powstający obiekt w Neuquen.

Pod koniec roku Armando Castagna, człowiek odpowiedzialny w FIM za żużel, przebywał na urlopie w Argentynie. Przy tej okazji odwiedził także powstające obiekty w Bahia Blanca i Centenario. Zapowiedział wówczas, że cykl Speedway Grand Prix trafi do tego kraju.

- Bahia Blanca jest świetnym miejscem na organizację Grand Prix. Co więcej, od 2022 roku pojawia się nowy promotor, który ma pomysł rozszerzenia działalności na Amerykę Południową i inne części świata - powiedział wówczas mistrz Argentyny z 1999 roku.

Okazuje się, że w Argentynie coraz częściej mówi się o możliwości zorganizowania zawodów cyklu Grand Prix, jednak nie na torze w Bahia Blanca, a na powstającym obiekcie w mieście Neuquen.

- Panuje przekonanie, że Armando Castagna zapowiedział turniej Grand Prix w Bahia Blanca. Tymczasem ogłoszenie nastąpiło dla Neuquen - wyjaśnił w rozmowie z portalem WP SportoweFakty Luis Caballero, argentyński działacz żużlowy.

Powstający tor w Neuquen (fot. Patagonia Speedway)Powstający tor w Neuquen (fot. Patagonia Speedway)
- W Bahia Blanca nie odbywają się w tym roku nawet krajowe mistrzostwa. Armando Castagna był pozytywnie zaskoczony powstającym tutaj torem. Będziemy aplikować o możliwość organizacji Grand Prix w Neuquen w październiku 2022 roku - dodał Caballero.

W 2022 roku promotorem Grand Prix zostanie Discovery. Nowi organizatorzy zapowiedzieli, że chcą wprowadzić cykl na nowe rynki, w tym również amerykański i azjatycki.

Do tej pory największą imprezą zorganizowaną w Argentynie były dwa finały IMŚJ w 2012 roku - w zawodach zwyciężyli Michael Jepsen Jensen i Maciej Janowski. Po złoto sięgnął Duńczyk, który wyprzedził w klasyfikacji generalnej Janowskiego o jeden punkt.

Czytaj także:
Nieznajomość prawa szkodzi. Maksym Drabik powinien przestudiować przypadki Samira Nasriego i Theresy Johaug
Walczył w II WŚ, jeździł na żużlu i pracował przy programie Apollo. Putty Mills 96. urodziny świętował... na torze


ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy cykl Speedway Grand Prix powinien trafić do Argentyny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • speed333 Zgłoś
  Tak beznadziejnych wypocin dawno nie czytałem. Chyba już czas odpuścić sobie SF, coraz gorszy poziom merytoryczny i beznadziejni redaktorzy
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Jeżeli sponsor ma kasę . Argentynie zarobi krocie w,,GP,, niech płaci wozi zawodników.
   • Only Retro Speedway Zgłoś
    Bardzo dobre info. Mało gdzie na świecie powstaje tor w regionie gdzie żużla nie było wcześniej (Patagonia). Ciekawe tylko jak będzie z zainteresowaniem. W Bahia Blanca i miastach tego
    Czytaj całość
    rejonu żużel jest dobrze znany od dekad, tam frekwencja by była niezagrożona.Tak czy inaczej Argentyna po Australii i Kalifornii to najważniejszy i obligatoryjny teren poza Europą i Discovery musi tam robić GP zanim pomyśli o egzotyce
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL