Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał SoN Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Finał SoN. Bartosz Zmarzlik.

Żużel. Miało być spa, jest solidna harówka. Reprezentacja postawiła na sprawdzony format zgrupowania

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Zapraszam kadrę do spa - mówił jesienią Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ. Reprezentanci mieli liczyć na masaże, saunę i relaks. Ostatecznie postawiono jednak na sprawdzony format. Są treningi i jazda na nartach. Zabawy przy tym nie brakuje.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

- Zgrupowanie na pewno będzie, ale odejdziemy od jazd na nartach. Mogę powiedzieć tak - zapraszamy do spa. Będą masaże, kąpiele. Bo mamy świadomość tego, że żużlowcy są w pewnym cyklu treningowym zimą. Nie chcemy im tego zakłócać - mówił jesienią ubiegłego roku Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Kibice śledzący poczynania zawodników ze Szklarskiej Poręby mogą czuć się zdezorientowani, bo na zdjęciach prezentowanych w social mediach próżno szukać masaży, saun czy jacuzzi. Jest za to sporo wysiłku - chociażby trasy na nartach liczące ponad 10 km i treningi na hali.

Czytaj także: Tomasz Gollob po dwóch operacjach

Jak widać, postawiono na sprawdzony format, bo zawodnicy nie mieli większych sprzeciwów. "Kilkudniowe zgrupowanie w Szklarskiej Porębie nie zakłóci cyklu treningowego" - twierdzą trenerzy personalni, zajmujący się kondycyjnym przygotowaniem żużlowców. Najważniejsze jest to, że zawodnicy są w ciągłym ruchu.

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce


Na dodatek mogą liczyć na profesjonalną opiekę trenera Arkadiusza Osienienki, który czuwa nad ich kondycją w Szklarskiej Porębie.

Nie oznacza to jednak, że na obozie jest tylko ciężka harówka. Są też chwile relaksu, choć mają one zupełnie inny charakter niż w październiku zapowiadał przewodniczący Szymański. Do dyspozycji żużlowców są bowiem konsole do gier, a kilka meczów w FIFĘ posłużyło za świetną okazję do integracji. Do tego w poniedziałek reprezentacja wybrała się do kina na film "Psy 3: W imię zasad".

Czytaj także: Żużlowe Grand Prix w Argentynie to nie sci-fi

Zgrupowanie reprezentacji w Szklarskiej Porębie potrwa do soboty.

Czy organizowanie zgrupowania dla kadry ma sens?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL