Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sparta - Unia Max Fricke i Janusz Kołodziej na pierwszym planieWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Sparta - Unia. Max Fricke i Janusz Kołodziej na pierwszym planie.

Żużel. Kibic ma komfort, jakiego nie miał od dawna. Nie musi już posiadać kilku dekoderów

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Przejęcie praw do 1. Ligi Żużlowej przez Canal+ to dobra wiadomość dla kibica żużlowego, bo w końcu nie trzeba będzie posiadać kilku dekoderów, aby śledzić rozgrywki ligowe. Tak komfortowej sytuacji na rynku nie było od dawna.

Kibice żużlowi w ostatnich latach przywykli do tego, że nie mieli tego luksusu, by na jednej platformie cyfrowej mieć dostęp do wszystkich meczów. PGE Ekstraliga od lat transmitowana jest w nSport+, a od sezonu 2019 dodatkowo prawa zostały częściowo odsprzedane Eleven Sports. Z kolei 1. Ligę Żużlową transmitował Polsat Sport do spółki z Eleven Sports.

Jeśli fan chciał spędzić weekend na oglądaniu obu poziomów rozgrywek, musiał posiadać w domu dwa dekodery i wydawać sporo pieniędzy, bo Polsat Sport nie jest dostępny na platformie Canal+, tak jak nSport+ jest niedostępny dla abonentów Cyfrowego Polsatu.

Czytaj także: Zagraniczne legendy PGG ROW-u Rybnik

Rok 2020 przyniesie dobrą zmianę w tym zakresie, bo prawa do 1. Ligi Żużlowej nabył Canal+. Tym samym większość ligowych rozgrywek obecna będzie w jednej stacji. Aby posiadać nSport+ w swoim domu, wystarczy pakiet "Comfort+" albo też "Extra+", które w tej chwili kosztują 39,99 i 49,99 zł miesięcznie.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

W tej sytuacji, aby mieć 100 proc. ligowego żużla w wydaniu telewizyjnym, należy jeszcze dokupić osobno pakiet Eleven Sports. W przypadku pakietu "Extra+" kosztuje on 11,90 zł miesięcznie. Tym samym dostęp do wszystkich spotkań żużlowych można mieć za nieco ponad 50 lub 60 zł miesięcznie, w zależności od wybranego wariantu.

Dobra wiadomość dla kibica jest taka, że w "Extra+" znajdziemy również oba kanały Eurosportu, a tam transmitowane są przecież zmagania o mistrzostwo Europy w ramach cyklu TAURON SEC czy Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów.

Canal+ ma też w swojej ofercie żużlowe Speedway Grand Prix, a te zwykł transmitować na swoich antenach premium. To oznacza konieczność posiadania kanałów z paczki Canal+ Sport. To już nieco gorsza wiadomość dla telewizyjnego widza, bo pakiet "Extra+ z Canal+" to koszt 99 zł miesięcznie.

W najgorszym położeniu znaleźli się abonenci Cyfrowego Polsatu, bo mogą oni jedynie wykupić pakiet Eleven Sports i oglądać dwa z czterech spotkań PGE Ekstraligi w danej kolejce. Najtańsza opcja to wykupienie pakietu za 30 zł z umową na dwa lata. Wtedy oprócz paczki kanałów z Eleven Sports otrzymamy chociażby filmowy Cinemax. W tym pakiecie nie ma jednak Eurosportu. Są jedynie Polsat Sport i Polsat Sport Extra.

Czytaj także: Piotr Świderski nie zgadza się z ekspertami

nSport+ obecny jest też w sieciach kablowych. Chociażby w Vectrze możemy go otrzymać w pakiecie złotym, którego koszt to 49,99 zł miesięcznie.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy cieszy cię to, że większość zawodów żużlowych będzie transmitować ta sama stacja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL