Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

Żużel. Zmarzlik będzie reklamował Gorzów. Dostanie za to dużą kasę

Dawid Borek
Dawid Borek
Bartosz Zmarzlik podpisał umowę z prezydentem Gorzowa Jackiem Wójcickim, na mocy której mistrz świata będzie promował miasto poprzez sport. Dostanie za to spory zastrzyk pieniędzy.

Za promocję miasta poprzez sport Bartosz Zmarzlik zarobi 200 tys. zł. To - jak na sponsoring z jednego źródła - naprawdę spore środki, które niewątpliwie przydadzą się mistrzowi świata z sezonu 2019 w walce o kolejne sukcesy. - Chciałbym bardzo podziękować, że miasto w tym roku bardzo pomoże mi w osiąganiu - mam nadzieję - jeszcze lepszych wyników - cieszy się Bartosz Zmarzlik.

- Mam nadzieję, że wraz z Gorzowem będę sięgał kolejnych marzeń i rozsławiał miasto swoją osobą na rynku polskim i międzynarodowym. Zrobię wszystko, by ze strony sportowej było jak najlepiej, a wsparcie miasta na pewno w tym pomoże - podkreśla mistrz świata.

Dodajmy, że na podobne wsparcie ze strony miasta może liczyć inny z żużlowców z województwa lubuskiego - Patryk Dudek. Ten w ubiegłym roku dostał z miejskiej kasy blisko 140 tys. zł.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Nie tylko Bartosz Zmarzlik w 2020 roku będzie mógł liczyć na finansowe wsparcie ze strony miasta. Środki z miejskiej kasy trafią też na konto truly.work Stali Gorzów. Mowa o blisko 1,5 mln zł.

- Gorzów stoi żużlem. Mamy na to liczne potwierdzenia w postaci badań marketingowych i informacji nie tylko z Polski, ale i ze świata. Gorzów jest jednoznacznie kojarzony z tym sportem - komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego.

- Stal Gorzów jest najsilniejszą marką, a drugą jest chyba Bartosz Zmarzlik. Jego sukces - mistrzostwo świata - jest niewątpliwie wielkim potencjałem promocyjnym miasta - podkreśla Wójcicki.

Zobacz też:
Żużel. Marian Maślanka. Lwim pazurem: Zmarzlik robi wszystko, żeby Stal miała na niego pieniądze (felieton)
Żużel. #MagazynBezHamulcow: mistrz świata - Bartosz Zmarzlik: Wojciech Kowalczyk? Nie znam

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (14):

 • Kung Lao Zgłoś
  @Waldemar Kowalski: Taa nie ściemniaj Walduś żeście w restauracji byli.....tosz to szok i niedowierzanie.
  • torun1980 Zgłoś
   a co tam promowac , co to za miasto co koscioly podpalaja . zero turystyki zero wszystkiego . miasto z betonu
   • mglexar Zgłoś
    @Waldemar Kowalski: Przedstawiłeś się tu na forum zgoła w innej wersji /może nie pamiętasz, ja pamiętam bo była mało realna/, m.inn. jako mieszkaniec Łańcuta itd. itp. i nic nie
    Czytaj całość
    pasuje do tego co napisałeś poniżej.. No cóż warto czasami napisać sobie życiorys na kartce i nauczyć się go na pamięć, no i oczywiście wiele uczciwości życzę..
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL