Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maksym DrabikWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Maksym Drabik

Żużel. Wiemy, w co gra Drabik. Pokerowa zagrywka mecenasa Klimczyka

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Mecenas Maksyma Drabika we wniosku o wsteczne TUE dowodzi, że żużlowiec mógł przyjąć pół litra kroplówki i nie zgłaszać tego w POLADA. To miała być jednodniowa hospitalizacja w reakcji na nawracające dolegliwości żołądkowe zawodnika.

W przyszłym tygodniu Komitet Wyłączeń dla Celów Terapeutycznych ma zdecydować, czy dać Maksymowi Drabikowi wsteczne TUE. Jeśli to zrobi sprawa przyjęcia infuzji dożylnej przez zawodnika, przed ubiegłorocznym finałem PGE Ekstraligi zostanie zamknięta. Drabik nie dostanie wówczas żadnej kary i będzie mógł jechać w lidze (więcej przeczytasz TUTAJ).

Udało nam się ustalić, co takiego zrobił Łukasz Klimczyk, adwokat Drabika, że POLADA mówi o mocnych dowodach we wniosku o wsteczne TUE. Cała linia obrony została zbudowana na stwierdzeniu - jednodniowa hospitalizacja. Termin hospitalizacja zasadniczo usprawiedliwia przyjęcie kroplówki powyżej pół litra. W takim przypadku przepisy stanowią, że w ogóle nie trzeba mieć TUE. Taką pokerową zagrywką mecenas żużlowca chce zaszachować antydopingówkę.

Czytaj także: Janowski skomentował wyrzucenie z kadry i kłamie

POLADA już sprawdza w ministerstwie zdrowia papiery, które zostały złożone z wnioskiem o wsteczne TUE. Jak się dowiedzieliśmy, kroplówka miała być odpowiedzią na nawracające dolegliwości żołądkowe zawodnika. Trochę się tych dokumentów uzbierało (to są dowody na leczenie ambulatoryjne, o których wcześniej pisaliśmy). Średnio raz do roku media informowały o wycofaniu się Drabika z zawodów z powodu bólu brzucha, więc to raczej nie jest żadna ściema. Ten ból został połączony z kroplówką, która miała być wręcz niezbędna dla ratowania zdrowia, i teraz Komitet Wyłączeń dla Celów Terapeutycznych ma zagwozdkę.

Przypomnijmy, że Drabik do przyjęcia kroplówki przyznał się na kontroli w dniu 22 września. W protokole zapisano, że podano mu pół litra, ale bez opisu okoliczności, w jakich do tego doszło. Nieoficjalnie wiemy, że stało się to na stadionie. Do infuzji doszło z zalecenia lekarza klubowego Bartosza Badeńskiego, ale fizycznie kroplówkę miał podać ratownik medyczny.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy lpodoba ci się linia obrony Drabika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (79):

 • MeeR Zgłoś
  wzorowo prowadzony klub - plandeka, zero konsekwencji - Śledź jako mechanik w parkingu, zero konsekwencji - tor na finale, zero konsekwencji - Drabika łamanie procedur, zero konsekwencji.
  Czytaj całość
  Tylko brakuje nagrody dla Rusko na gali PGE - działacz roku.
  • Patomorfolog Zgłoś
   Drabik teraz twoje cwaniakowanie wychodzi ci bokiem i wszyscy kibice są za ukaraniem .Nawet potrafisz przekręty z mecenasem robić .Ojciec psa jest kombinatorem roku Red .Ostafiński
   Czytaj całość
   nie odpuszczaj mu , my kibice stoimy murem za Tobą.
   • smok Zgłoś
    Drabik nic złego nie zrobił. Zmogły go kolejne problemy z przewodem pokarmowym, a lekarz klubowy zalecił mu wlew dożylny. Można powiedzieć, że zostało to wykonane w ramach jednodniowej
    Czytaj całość
    hospitalizacji. Taka jest linia obrony i jest ona w pełni logiczna. #MuremZaDrabikiem. :-D
    Wszystkie komentarze (79)

    Komentarze (79)

    ×
     Wszystkie komentarze (79)
     PRZEJDŹ NA WP.PL