Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice PSŻ Poznań WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: kibice PSŻ Poznań

Żużel. W Poznaniu nie zmienia się tylko tor. PSŻ remontuje park maszyn

Artur Babicz
Artur Babicz
SpecHouse PSŻ Poznań intensywnie szykuje się do nowego sezonu. Zaraz po zakończeniu minionych rozgrywek zmieniono geometrię poznańskiego toru. Natomiast teraz klub wykorzystuje korzystną pogodę i reorganizuje park maszyn.

SpecHouse PSŻ Poznań nie spoczywa na laurach. Mimo braku awansu do 1. Ligi Żużlowej klub mocno inwestuje w rozwój infrastruktury na Golęcinie. Zaraz po zakończeniu minionych rozgrywek zmieniono geometrię toru, który teraz będzie krótszy i bardziej wyprofilowany. Ma to wpłynąć na zwiększenie atrakcyjności zawodów rozgrywanych przy ul. Warmińskiej. Klub zdecydował się na ten ruch, ponieważ nie brakowało głosów ze strony kibiców oraz ekspertów, że zawody w Poznaniu nie były zbyt ekscytujące.

Natomiast wraz z początkiem lutego postanowiono wykorzystać korzystną aurę pogodową i rozpoczęto remont parku maszyn. Jak pokazują klubowe media społecznościowe na Golęcin wjechał ciężki sprzęt oraz zaangażowani zostali wolontariusze. Dzięki wykonanym pracom park maszyn ma być bardziej przystępny dla zawodników co ułatwi im organizację podczas rozgrywanych spotkań.

Zobacz także:Cele PSŻ-u się nie zmieniają

Pierwszy mecz ligowy w stolicy Wielkopolski odbędzie się
w niedzielę, 19 kwietnia, a rywalem Skorpionów będzie RzTŻ Rzeszów. Natomiast nie powinno brakować wcześniejszych okazji do sprawdzenia czy to nowej geometrii toru, czy odświeżonego parku maszyn. Przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych poznaniacy odjadą kilka sparingów, a jednym z rywali ma być Car Gwarant Start Gniezno.

https://www.facebook.com/pszpoznan/posts/2651410128277599">

Zobacz także:Czy transfer braci Curzytków miał sens?

Czy SpecHouse dobrze robi inwestując w rozwój infrastruktury?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Andrzej TRybus Zgłoś
  Tak z ciekawości zapytam - czy na tej mini trybunie widocznej na fotce to zawodnicy siedzą w oczekiwaniu na bieg w parku maszyn ? . To jest ten remont infrastruktury na Golaju , czyli
  Czytaj całość
  wymiana desek lub malowanie ? . Pytam , bo nie miałem okazji tam być , a artykuł zapowiada ( czytając ) duży remont i wjazd ciężkiego sprzętu .
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Zależy jak kto siedzi i widzi. Będąc w tamtym roku w Poznaniu dwa razy zawody na torze tak źle nie wyglądały ,Przecież na tym torze jechała ex liga.Jak wszyscy wiedzą wymogi ex ligi
   Czytaj całość
   są duże,Każdy remont przemyślany jest przydatny dla infrastruktury danego obiektu.Po zmianie geometrii toru aby właśni zawodnicy mogli się dogadać z nawierzchnią ,
   • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś
    Odrobina liftingu przyda się parkowi maszyn, ale ja jestem szczególnie ciekaw tej zmiany geometrii toru.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL