Najnowsze Wyniki/Kalendarz
żużlowcy Speedway Wandy Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: żużlowcy Speedway Wandy Kraków

Żużel. Znalazł się prezes Wandy Kraków. Były wojewoda przyciągnął go na ważne spotkanie niemal siłą

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Paweł Sadzikowski wyszedł z kryjówki. Jakiś czas temu odbyło się kameralne spotkanie z ludźmi zainteresowanymi przyszłością żużla w Krakowie. Prezesa wyciągnął na nie były wojewoda Józef Pilch.

Kibice są zaniepokojeni sytuacją do jakiej doprowadził klub Sadzikowski. Ci najbardziej zagorzali, chcący pchnąć dalej wózek żużlowy w Krakowie zaaranżowali spotkanie, na którym chcieli się dowiedzieć kluczowych spraw m.in. na jakie kwoty zadłużona jest spółka żużlowa, jakie są zobowiązanie wobec zawodników. Prezesa na zebranie przyprowadził Józef Pilch, który był z Wandą na dobre i złe i losy czarnego sportu w grodzie Kraka nigdy nie były mu obojętna

CZYTAJ TAKŻE: Co ze spółkami skarbu państwa w polskich klubach

Przyciągnięcie Pawła Sadzikowskiego przez byłego wojewodę można uznać za spory sukces. Od końca sezonu szef klubu przepadł i nie było z nim kontaktu. Sęk w tym, że jego przybycie ograniczyło się tylko do obecności... ciałem. Siedział jak na tureckim kazaniu, schował głowę w piasek i nie odpowiedział praktycznie na żadne drażliwe pytania.

Ponadto nie przedstawił żadnych wiarygodnych dokumentów spółki, nie zdradził, czy wciąż generuje długi, czy chociaż jest w stanie upadłości. Po prostu co jest w papierach. Nie padły też żadne przybliżone liczby, nawet gdyby potencjalnie znalazł się jakiś szaleniec zainteresowany przejęciem klubu ze sporym garbem finansowym. Ponoć odburknął jedynie coś na zasadzie, że będziecie musieli się dobrze poukładać z różnymi wierzycielami.

CZYTAJ TAKŻE: Tylko pycha może zgubić Apatora

Wkrótce ma zostać zawiązane stowarzyszenie, którego celem będzie doprowadzenie do kilku imprez w sezonie 2020. Szanse są na to spore. Niedawno stadion w Krakowie wizytował Marek Wojaczek i widać światełko w tunelu, że po dokonaniu paru poprawek motocykle żużlowe znów będą obecne w parku maszyn przy ul. Odmogile.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • Penhall Zgłoś
  Siedział jak na tureckim kazaniu, schował głowę w piasek i nie odpowiedział praktycznie na żadne drażliwe pytania.Tyle się go naszukali a wojewoda go znalazł.
  • Poldi Zgłoś
   Nieoficjalnie mówi się, że klub ma przejąć prezes za którego rządów upadło Wybrzeże Gdańsk, czyli Maciej Polny. Czy tak będzie zobaczymy i czy to odpowiednia osoba do ratowania
   Czytaj całość
   żużla w Krakowie? Nie wiem.
   • RECON_1 Zgłoś
    Wanda to ma przechlapane bo duże miasto w którym pierwszoplanowa rolę wiedzie piłka nożna i ciężko jest znaleźć kogoś kto na w miarę przyzwoitym poziomie wesprze klub, nie mówiąc
    Czytaj całość
    już o paru takich osobnikach. Kiedyś wydawało się że Wanda jest na dobrej drodze by stać się solidnym pierwszoligowcem ale prezesa poniosła fantazja i chciał za szybki to zrobić czego skutki właśnie oglądamy,a szkoda bo klubów żużlowych nigdy za wiele.
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL