Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Curzytek z prawejWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Michał Curzytek z prawej.

Żużel. Dlaczego Speed Car Motor odpuścił sobie Curzytków? Klub uważa, że mógł im zrobić krzywdę

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Bracia Michał i Bartosz Curzytkowie wylądowali w Betard Sparcie Wrocław. Swego czasu interesował się nimi również Speed Car Motor. Prezes lublinian Jakub Kępa wyjaśnia, dlaczego nie zdecydował się na transfer.

- Przyznaję, że były luźne rozmowy, ale mamy inną wizję rozwoju juniorów - mówi nam Jakub Kępa, który pewne przymiarki do transferu braci Curzytków robił już dawno. Michał startował w barwach Bogdanki Motor Lublin w DMPJ. Wydawało się, że będzie to wstęp do szerszej współpracy. Jednak później temat bardzo szybko wyhamował.

W Lublinie doszli do wniosku, że taki ruch nie miałby najmniejszego sensu. Nie chodzi już nawet o to, że Speed Car Motor ma najlepszą parę juniorów w PGE Ekstralidze. - Przykład Wiktora Lamparta pokazuje, że zawodnik powinien przejść pewną drogę, zanim trafi do PGE Ekstraligi - przyznaje Kępa.

Zobacz także: Ostafiński z Hynkiem biorą się za łby. Żużel stanął na głowie. Wróćmy do rozmowy o zagranicznym juniorze

- Nasz junior miał dobrych doradców. Kiedy trafił do nas, gdy byliśmy w pierwszej lidze, otrzymywał już oferty z najwyższej klasy rozgrywkowej. Wybrał jednak mądry rozwój. Rafał Trojanowski, który jest jego opiekunem, doskonale wiedział, że na jazdę w elicie jest zbyt wcześnie. A mówimy o zawodniku, który ma znacznie większy potencjał od braci Curzytków - podkreśla Kępa.

Zobacz także: Kai Huckenbeck w sporze z Orłem. Czy Polonia wstrzyma się z przelewem dla swojego zawodnika?

- Uważam, że największą krzywdę zrobilibyśmy nie sobie, lecz samym zawodnikom. Moim zdaniem na wszystko jest właściwy czas. Sama pomoc sprzętowa nie sprawi, że ktoś poradzi sobie na ekstraligowym poziomie - podsumowuje prezes Kępa.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Speed Car Motor słusznie zrezygnował z braci Curzytków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL