Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin VaculikWP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Martin Vaculik

Żużel. Falubaz już bez Stelmetu w nazwie. Będzie nowy sponsor tytularny

Dawid Borek
Dawid Borek
Firma Stelmet nadal będzie wspierała Falubaz Zielona Góra, jednak już nie jako sponsor tytularny. W nazwie pojawi się nowy podmiot.

Firma Stelmet współpracuje z zielonogórskim klubem żużlowych od wielu lat. W sezonach 2011-2013 i 2019 była sponsorem tytularnym Falubazu Zielona Góra. W 2020 roku żużlowcy z Zielonej Góry nadal będą mogli liczyć na wsparcie tego darczyńcy, jednak już w innym wymiarze.

- Stelmet S.A. był sponsorem tytularnym drużyny w złotych latach oraz wtedy, kiedy towarzyszyły nam wielkie nadzieje na sukces, czyli w sezonie 2019. W bieżącym roku także będziemy aktywnie obecni w życiu klubu i zespołu, mimo zakończenia rocznej umowy dotyczącej sponsoringu tytularnego. Teraz czas na nowe firmy, które przejmą nazwę drużyny. Wierzę, że wspólnie uda nam się utrzymać dobry klimat dla żużla - mówi dla Falubaz.com właściciel firmy Stelmet S.A., Stanisław Bieńkowski.

W sezonie 2020 Falubaz Zielona Góra pojedzie już bez Stelmetu w nazwie. W jego miejsce pojawi się nowy podmiot. Jaki? Tego póki co nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że trwają rozmowy w tej sprawie.

- Jesteśmy wdzięczni za ogromne zaangażowanie Stelmetu S.A, który przez ostatni rok był naszym sponsorem tytularnym. Jednocześnie pragnę zapewnić, że firma nie planuje rezygnować z udziałów w spółce i nadal będzie ważnym ogniwem, wspierającym naszą drużynę w rozgrywkach PGE Ekstraligi - podkreśla prezes zielonogórskiego klubu, Wojciech Domagała.

Falubaz Zielona Góra zainauguruje nowy sezon PGE Ekstraligi 5 kwietnia (niedziela), wyjazdowym meczem z PGG ROW-em Rybnik.

Zobacz też:
Żużel. Michael Jepsen Jensen albo dorośnie do roli lidera, albo skończy z etykietą zmarnowanego talentu
Żużel. Czy miasto podcina gałąź, na której siedzi Falubaz? Kasa na klub kosztem podwyżek podatków

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • mglexar Zgłoś
  Domagała zapomniał dodać, że firma Stelmet nie planuje rezygnować nie tylko z udziałów w spółce Falubaz, ale także z wierzytelności w tejże spółce..
  • Henryk Zgłoś
   To chyba dobrze bo sponsorem głównym powinni być jednak KIBICE a że naród bidny to i na bilety wstępu na mecze nie stać. Utrzymaniem klubu generalnie miasto się zajmuje oraz dorywczo
   Czytaj całość
   nowobogaccy, ale.
   • undisputed Zgłoś
    Tablice rejestracyjne są takie. FZ Lub FZG. Czyli Falubaz Zielona Góra i tyle w temacie. Jak kazdy w swoim mieście zobaczy pojazd z tablicami rejestracyjnymi o takich skrótach to
    Czytaj całość
    pamiętajcie że jest to Falubaz Zielona Góra.
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL