Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr ŚwiderskiWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Piotr Świderski.

Żużel. Piotr Świderski już nie jest trenerem PGG ROW-u? Prezes nie komentuje. Klub zdradzi kulisy w komunikacie

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Piotr Świderski nie jest już trenerem ROW-u. Od władz klubu słyszymy, że w każdej chwili można się spodziewać komunikatu w tej sprawie. Nie wiadomo, kto będzie następcą Świderskiego.

Na początku listopada PGG ROW Rybnik pochwalił się podpisaniem rocznego kontraktu z trenerem Piotrem Świderskim (więcej TUTAJ). Teraz dowiadujemy się, że już nie pracuje on w klubie. Prezes Krzysztof Mrozek pytany przez nas o Świderskiego nabiera wody w usta i odsyła do komunikatu, który lada chwila może się pojawić na klubowej stronie.

Trudno powiedzieć, o co poszło ze Świderskim. Fakty są takie, że dwa miesiące temu opinia publiczna chwaliła prezesa Mrozka za ten ruch. On sam mówił, że mamy do czynienia z długoterminową inwestycją. Działacz wiele sobie po Świderskim obiecywał. Zwłaszcza gdy idzie o pracę z młodzieżą. Sugerował, że może on zostać nawet w razie spadku.

Dla ROW-u odejście Świderskiego będzie drugą stratą w ciągu kilku dni. W sobotę Greg Hancock, który był przymierzany do roli lidera beniaminka, ogłosił zakończenie kariery. - To nie jest dla mnie wielkie zaskoczenie, spodziewaliśmy się tego - mówi nam Mrozek. - Od początku sprawę Grega traktowałem na luzie. Jak będzie, to dobrze, jak nie, to trudno.

Nie ulega jednak wątpliwości, że Hancock jeżdżący na poziomie 10 punków byłby ogromnym wzmocnieniem. Teraz wiemy, że Grega nie będzie, a i oficjalny rozwód z trenerem jest kwestią godzin. Nie wiemy jeszcze, kto będzie jego następcą.

Czytaj także: O Hancocku bez cenzury, słodzenia i politycznej poprawności

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy odejście Świderskiego będzie dla ROW-u wielką stratą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (62):

Wszystkie komentarze (62)

Komentarze (62)

×
    Wszystkie komentarze (62)
    PRZEJDŹ NA WP.PL