Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lech KędzioraWP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Lech Kędziora

Żużel. ROW powinien pomyśleć o Kędziorze. Orzeł do tej pory nie odnowił z nim umowy

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Piotr Świderski nie dogadał się z Krzysztofem Mrozkiem i nie będzie trenerem PGG ROW-u Rybnik. O tym, kto zajmie jego miejsce, dowiemy się 1 marca. Co ciekawe, do końca lutego umowę z Orłem Łódź ma Lech Kędziora.

O tym fakcie dotychczasowy trener łódzkiego Orła poinformował jeszcze w zeszłym roku przy okazji prezentacji Adama Skórnickiego. Do tej pory łodzianie nie wydali żadnego komunikatu na temat przedłużenia współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem. A to mogą wykorzystać rybniczanie. Kędziora jak mało kto nadaje się do misji ratowania skazanego na spadek zespołu.

PGG ROW Rybnik nie osiągnął porozumienia z Piotrem Świderskim i na ten moment pozostaje bez trenera. Klub w oświadczeniu poinformował, że nazwisko osoby, która poprowadzi drużynę w rozgrywkach PGE Ekstraligi ogłosi 1 marca. Umowa Kędziory z Orłem obowiązuje do końca lutego, więc są to terminy zbieżne. 

Gdyby ROW przekonał Lecha Kędziorę, to bez wątpienia zyskałby doświadczonego szkoleniowca z sukcesami. Z kolei sam trener pokazał, że nie boi się trudnych wyzwań. Przecież w 2017 roku zajął piąte miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej z częstochowskim Włókniarzem i do końca rundy zasadniczej miał szanse na fazę play-off, a mówimy o drużynie, którą typowano do spadku. Głównym atutem Lwów był wówczas tor. Zanim rywale zdążyli się połapać o co chodzi, Włókniarz miał już nad nimi przewagę w postaci kilku punktów.

Sytuację beniaminka z Rybnika i jego szans w PGE Ekstralidze ocenia się obecnie dokładnie tak samo, jak beniaminków z lat poprzednich. Tym bardziej, że drużynę ROW-u na pewno nie wspomoże Greg Hancock, który ogłosił zakończenie kariery (związał się z rybnickim klubem umową warszawską). Nauczeni jednak historią wspomnianego Włókniarza czy lubelskiego Motoru z minionego sezonu, nie ferujemy wyroków jeszcze przed sezonem. Na pewno Lech Kędziora miałby pomysł, jak pomóc drużynie ze Śląska zrealizować cel, a więc utrzymać ekstraligowy byt.

Czytaj też:
ROW ma problem, krótka ławka żużlowych menedżerów. Zastosują model bydgoski i Mrozek poprowadzi zespół?
Świderski oficjalnie nie jest już trenerem PGG ROW-u Rybnik

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Lech Kędziora jako trener PGG ROW-u Rybnik to twoim zdaniem dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL