Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jason CrumpWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Jason Crump

Żużel. #MagazynBezHamulcow. Rickardsson balował do białego rana, Crump tydzień przed zawodami nie ruszał alkoholu

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Jason Crump wraca z emerytury! Ten temat zdominuje najnowszy #MagazynBezHamulcow. Na linii Dariusz Sajdak, swego czasu najważniejsza osoba w teamie trzykrotnego mistrza świata z Australii. Dużo anegdot i ciekawych historii.

Ostatnie dni w mediach żużlowych zdominowały dwie informacje. Pierwsza to nagłe przejście na emeryturę Grega Hancocka, a druga to sensacyjny powrót z niej aż po siedmiu latach Jasona Crumpa

My na tapetę weźmiemy temat Australijczyka, trzykrotnego mistrza świata. W tym celu szef redakcji żużlowej WP Sportowe Fakty - Dariusz Ostafiński połączy się z człowiekiem, który zna Jasona jak mało kto, czyli jego wieloletnim mechanikiem i najbardziej zaufanym członkiem w teamie Crumpa - Dariuszem Sajdakiem.

Złota rączka ekipy rudowłosej gwiazdy spróbuje nam przedstawić jakie pobudki kierowały Crumpem przy podejmowaniu tej niespodziewanej decyzji o wyciągnięciu motocykli z garażu. Sajdak zdradzi mnóstwo ciekawych anegdotek, rytuałów, przesądów i sytuacji z udziałem żużlowca, które dobitnie świadczą o jego wielkiej zabobonności. Dowiemy się też m.in. dlaczego Marek Cieślak musiał długo namawiać Jasona do występu w jednym meczu.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Zapytamy o słynny syndrom Crumpa nawiązujący do zawodników, którzy świetnie jadą w sobotniej rundzie Grand Prix, by dzień później położyć swojej drużynie klubowej spotkanie w lidze polskiej. Padną porównania do Tony'ego Rickardssona w kontekście podejścia do sportu i przygotowań do zawodów.

Podamy ich dwa różne przepisy na sukces. Szwed lubił poimprezować do białego rana, a "dzik" z Antypodów nie ruszał alkoholu tydzień przed zawodami. Efekt? Ten sam, domowe półki uginają się od trofeów. Dowiemy się również kto należał do wąskiego i zamkniętego kręgu Crumpa oraz za co w przeszłości żużlowiec m.in. Sparty jest wdzięczny teściowej.

Sajdaka pociągniemy za język, czy wie coś o zainteresowaniu polskich klubów usługami utytułowanego zawodnika. Czy zaproponowanie mu kontraktu jest tylko kwestią czasu, a może telefon już się grzeje?

Korzystając z okazji, że będziemy mieli Sajdaka na linii, aktualnego "majstra" Grigorija Łaguty zapytamy jeszcze raz o ogień, który wydobywał się z silnika Rosjanina w trakcie meczu we Wrocławiu. Czy udało się znaleźć przyczynę dziwnego płomienia. Będzie zatem o obniżce formy zaraz po tym incydencie. 

Na koniec będzie trochę o zmianie trenera w Rybniku, czy Świderski nie chciał być słupem w parku maszyn Mrozka? Sprawdzimy ewentualnie opcje zastępcze i ilu prezes ROW-u ma w zanadrzu kandydatów.

Emisja #MagazynBezHamulcow w czwartek 20.02 o godz. 18:30 pod tym linkiem!

CZYTAJ TAKŻE: Menedżer Motoru o tym komu przeszkadza żużel w Lublinie
CZYTAJ TAKŻE: Drabik chciał zakneblować POLADA usta

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Jason Crump poradziłby sobie w polskiej lidze po ośmiu latach przerwy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL