Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawody w City of IndustryMateriały prasowe / Na zdjęciu: zawody w City of Industry

Żużel. Następcy Grega Hancocka pojadą w City of Industry. Powalczą o... maszynę z cukierkami

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Tradycyjne zawody Gumball Rally otworzą w najbliższy weekend sezon w kalifornijskim City of Industry. Następcy Grega Hancocka, w tym jego najstarszy syn Wilbur, powalczą o nietypowe trofeum.

W przypadku turnieju Gumball Rally można mówić już o swego rodzaju tradycji. Historia rozgrywania tych zawodów sięga bowiem lat 80. XX wieku. W nadchodzącej edycji ściganie będzie trwało przez dwa dni - w sobotę rywalizować będą dorośli, a w niedzielę zawodnicy w wieku od 5 do 16 lat.

- Industry Racing z dumą kontynuuje tradycję Gumball Rally, która rozpoczęła się w 1983 roku. Nasz team czeka na to wydarzenie każdego roku. Możemy oglądać kolejne pokolenie utalentowanych żużlowców - powiedział promotor z City of Industry, Kelly Inman w rozmowie z industryracing.com.

- Przeprowadzenie tych zawodów jest możliwe dzięki niesamowitej hojności i wsparciu naszej wyścigowej społeczności, która pomaga nam budować przyszłość tego niesamowitego sportu - dodał.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Junior Speedway Gumball Rally był początkiem karier dla wielu amerykańskich zawodników. Byli żużlowcy chętnie wracają do City of Industry, aby obserwować rywalizację o... maszynę z cukierkami. Co ciekawe, zawodnicy z Dywizji 1 zwykle zrzekają się swoich nagród finansowych i przekazują je na organizację zawodów młodzieżowych.

W sobotę na obiekcie Industry Hills Expo Center rywalizować będą czołowi amerykańscy zawodnicy z Billym Janniro, Maksem Rumlem, Gino Manzaresem i Sebastianem Palmese na czele.

Dzień później do rywalizacji przystąpią żużlowcy ścigający się na motocyklach o pojemności 50, 150 i 250cc. W tej ostatniej kategorii jednym z faworytów do odniesienia zwycięstwa będzie najstarszy syn Grega Hancocka - Wilbur.

W ostatniej edycji w grupie Big Kids zwyciężyli Billy Janniro (Dywizja 1), Michael Wells (D2) oraz Sammy Tetrault (D3). Dzień później najlepsi byli Sebastian Palmese (250cc), Travis Horn (150cc) i Drake Conner (50cc).

https://www.facebook.com/kelly.inman.33/posts/10218513099951125">

Czytaj także:
Jernej Kolenko był oddany Kolejarzowi jak mało kto. Fatalny wypadek przerwał jego karierę
Polak poprowadzi zespół w czeskiej Extralidze! W składzie czterech rodaków

Czy Wilbur Hancock pójdzie w ślady Grega?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL