Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szymon WoźniakWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Szymon Woźniak

Żużel. Przed Woźniakiem kolejne wielkie sukcesy? Najpierw Top 10 PGE Ekstraligi, a potem awans do cyklu Grand Prix

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Szymon Woźniak w 2017 roku został Indywidualnym Mistrzem Polski na żużlu. Władysław Komarnicki uważa, że senior truly.work Stali ma jeszcze rezerwy i w przyszłości może nawet wywalczyć awans do cyklu Grand Prix. Najpierw musi jednak wykonać inny cel.

Szymon Woźniak z roku na rok robi postępy. Sezon 2019 był dla niego niezwykle udany, bo zakończył go ze średnią biegopunktową 1,952 i dało mu to 16. miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi. Czy nadchodzące rozgrywki będą dla niego jeszcze lepsze? Nie wszyscy są w stanie wdrapać się na najwyższy poziom.

- To nie jest szczyt możliwości Szymona. Uważam, że ten zawodnik ma ogromną szansę, aby znaleźć się w czołowej dziesiątce. Jestem głęboko przekonany, że wskoczy tam już w tym roku. Jeśli prześledzimy jego karierę, to widzimy, że ciągle robi postępy i naprawdę ciężko nad sobą pracuje - mówi nam Władysław Komarnicki.

Woźniak posiada jeszcze jeden atut - w przeciwieństwie do niektórych kolegów z toru całe swoje życie podporządkowuje karierze. - To kompletny zawodnik, który wie, o co w sporcie chodzi. Trzeba powiedzieć wprost - robi wyniki, a przy okazji jest pracowity i skromny. Uważam, że to jest najistotniejsze. Tacy ludzie potrafią wznieść się na wyżyny. Głęboko mu kibicuję i wierzę, że znajdzie się w najlepszej dziesiątce PGE Ekstraligi. Jak przyszedł do nas z Wrocławia, to od samego początku było widać, że jest zdeterminowany i chce osiągnąć sukces - dodaje nasz ekspert.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

26-latek znalazł się na celowniku MRGARDEN GKM-u. Grudziądzanie robili pod niego podchody, jednak nie zamierzał opuszczać truly.work Stali. - Odejście byłoby błędem. Ale od razu zaznaczmy, że on wcale nie chciał zmieniać klubu. Miotanie się po różnych torach powoduje, że zawodnicy się gubią i nie wpływa to pozytywnie na przebieg ich karier. Widziałem naprawdę wiele takich przypadków. Inne drużyny nie wchodziły w grę. Szymon świetnie współpracuje z kapitanem Bartkiem Zmarzlikiem, a co najważniejsze - rozumie, że w Gorzowie się rozwija i z reguły nie rezygnuje się z takiego klubu - twierdzi honorowy prezes Stali.

Zdobycie tytułu Indywidualnego Mistrza Polski tylko rozbudziło apetyt zawodnika. Jego marzenia sięgają zdecydowanie wyżej. - Nie zdziwię się, jeśli kiedyś powtórzy ten sukces i ponownie stanie na najwyższym stopniu podium. W zasięgu Szymona jest też awans do cyklu Grand Prix. Obserwuję go od dawna i widzę jego pracowitość - ma bardzo dobre starty, ale musi jeszcze popracować nad jazdą na dystansie - ocenia Komarnicki.

Progres Woźniaka widać gołym okiem. W gorzowskim zespole można się rozwijać, jednak pokładanych nadziei nie spełnił Rafał Karczmarz. - Od samego początku było wiadomo, że nie odpali i nie zrobi postępu. Karczmarz ma problem z podjęciem różnych decyzji. Ostatnio stwierdził, że kończy z żużlem. Co to za decyzja? - pyta nasz ekspert. - Nie może mieć do klubu pretensji, bo miał stworzone warunki do rozwoju. Powinien się cofnąć do I lub II ligi i tam spróbować wrócić do formy. PGE Ekstraliga go przerasta - podsumowuje.

Zobacz takżeŻużel. Tomasz Gollob z bólem trafił do szpitala. Znowu zaatakowały go bakterie
Zobacz także
Żużel. Jest reakcja POLADA na oświadczenie Drabika. Chciał im zakneblować usta

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Woźniak kiedyś awansuje do cyklu Grand Prix?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

 • intro Zgłoś
  Woźniak ma dobry 1, i 4-5 biegZazwyczaj nie trafia ze zmianami w sprzęcie na biegi 2-3
  • Doniu512 Zgłoś
   Szymon co roku zalicza progres myślę, że w przyszłym sezonie będzie miał on średnią biegową powyżej 2 punktów, jest to pracowity żużlowiec i cały czas stara się poprawiać
   Czytaj całość
   błędy. Myślę, że w przestrzeni kilku sezonów spełni swoje marzenie i wywalczy awans do cyklu Grand Prix. Szymon cała Tuchola za Ciebie trzyma kciuki!!!
   • Sebol Zgłoś
    Nie ma co, drugi po Zmarzliku wśród Polaków . Jak czytam taki bzdurny artykuł to brak mi argumentów.
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

    ×
     Wszystkie komentarze (22)
     PRZEJDŹ NA WP.PL