Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy Kanclerz WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Jerzy Kanclerz.

Żużel. Polonia Bydgoszcz mogła nawet wylecieć z ligi. Długi zmieniły się w miliony na koncie i gratulacje

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Polonia Bydgoszcz miała miliony długów, a teraz miliony są na koncie. Klub podpisał dwuletnią umowę ze sponsorem tytularnym i wraca do gry o wysokie cele. Piotr Szymański z GKSŻ gratuluje działaczom. Mówi, że to dobry przykład dla innych.

Bydgoszczanie jeszcze kilka lat temu tonęli w długach. Skala problemów była większa niż w innych klubach, które były obejmowane nadzorem. Władysław Gollob na początku swojej drogi otrzymał w spadku zadłużenie, które sięgało pięciu milionów złotych, ale od razu rozpoczął politykę zaciskania pasa i wyprowadził klub na prostą. Dzieła dopełnił Jerzy Kanclerz, który przed kilkoma dniami pochwalił się dwuletnią umową ze
sponsorem tytularnym i budżetem na poziomie 3,7 miliona złotych.

- Gratulacje dla Jerzego Kanclerza, ale chciałbym także, żeby doceniony został pan Władysław Gollob. Miał bardzo trudną misję. To dlatego ośrodek z wielkimi tradycjami stanął na nogi - mówi przewodniczący GKSŻPiotr Szymański.

Szef żużlowej centrali dodaje, że Abramczyk Polonia to świetny przykład, że kluby z problemami zasługują na szansę. - A mamy wielu zwolenników teorii, że nie powinno być zmiłuj się. Są ludzie, którzy twierdzą, że kluby z długami należy od razu wyrzucać z ligi. Polonia jest kompletnym zaprzeczeniem tej tezy - podkreśla.

- Niektóre kluby nie wychodzą na prostą i wtedy wszyscy krytykują żużlowe władze za to, że nadzór nie był prowadzony we właściwy sposób. Wszystko zależy jednak tak naprawdę od tego, jak działacze wykorzystają szansę, którą im dajemy. Polonia zrobiła to znakomicie. To pokazuje, że warto próbować, mimo że nigdy nie ma gwarancji - podsumowuje Szymański.

Zobacz także: Jaki jest plan Speed Car Motoru na Dawida Lamparta? Dostanie szanse i wcale nie musi odchodzić

Zobacz także: Debata ekspertów. Marian Maślanka: Większa Ekstraliga tylko z KSM-em. Play-off dla sześciu zespołów

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizmTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Polonia Bydgoszcz awansuje w sezonie 2020 do fazy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (33):

 • Marobyd Zgłoś
  Często przywoływany jest przez kibiców problem zadłużenia różnych klubów. W tym kontekście pewne osoby powinny milczeć, biorąc pod uwagę fakt, że ich kluby nie spłacały
  Czytaj całość
  zaległości względem zawodników, bankrutowały, zostawiając ich na lodzie, a po roku wracały już w "glorii i chwale" jako nowe podmioty. Oczywiście wspomniani żużlowcy nigdy nie otrzymali swoich pieniędzy. Polonia pomimo pięciomilionowego garbu honorowo spłaciła zadłużenie wobec zawodników, jednocześnie regulując na bieżąco dług bankowy. Bez udziału Władysława Golloba nie byłoby to możliwe. Wykonał perfekcyjnie swoją misję i przekazał klub w odpowiednie ręce i o tym należy pamiętać :))
  • gregbyd Zgłoś
   Każdy ma prawo do własnej oceny trzyletniej prezesury Papy Golloba. Mam wrażenie, że w środowisku bydgoskim przeważają opinie negatywne i w zasadzie mnie to specjalnie nie dziwi.
   Czytaj całość
   Kontrowersji było sporo, bo i główny bohater to osoba bardzo kontrowersyjna. Szkoda tylko, że wiele osób zapomina o jednym i dość ważnym aspekcie tej prezesury. Gdyby nie Papa, nie było by dziś w klubie "naszego bydgoskiego KGB", czyli Kanclerz/Gollob/Boniek. Jestem w stanie zapomnieć o wszelkich minusach minionej kadencji, bo to co dzieje się dziś jest dla mnie wystarczającą rekompensatą za te trzy, a w zasadzie dwa lata "czarnego humoru". Wszak pierwszy sezon nie był taki tragiczny. Warto było wierzyć i czekać, że z tej mąki będzie chleb. Ja wierzyłem, czekałem i dziś ten "chleb" mi smakuje, bo jak kiedyś ktoś powiedział: "Jak Tomek się za to zabierze, to musi wypalić..." (że o Kanclerzu i Zibim nie wspomnę). Teraz mamy nowe rozdanie i w zasadzie czas przeszły uważam za zamknięty.
   • comboj Zgłoś
    @Big Lebowski: Ratusz pomogl,zgadza sie,ale to wlasnie ratusz swoimi z du... wyciagnietymi decyzjami personalnymi przyczynil sie baaardzo mocno do dlugow Polonii
    Wszystkie komentarze (33)

    Komentarze (33)

    ×
     Wszystkie komentarze (33)
     PRZEJDŹ NA WP.PL