Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Buczkowski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Krzysztof Buczkowski

Żużel. Krzysztof Buczkowski chce już jeździć, ale lekarze mówią stop. Kapitan GKM-u musi jeszcze poczekać

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Krzysztof Buczkowski miał w połowie lutego wrócić do treningów z pełnym obciążeniem po wypadku na motocrossie. Tak się jednak nie stało. Zawodnik najchętniej wsiadłby już na motocykl, ale lekarze mówią stop. Mówią, że potrzeba jeszcze miesiąca.

- Krzysztof był u lekarzy, którzy operowali go w Grudziądzu, a także pojawił się w klinice ortopedycznej w Toruniu. Wszystko goi się, jak należy. Zdjęcia pokazały, że zrost następuje w prawidłowy sposób, ale zawodnik musi jeszcze chwilę odczekać - mówi nam Zdzisław Cichoracki, członek rady nadzorczej w MRGARDEN GKM-ie.

W grudziądzkim klubie mówią nam, że Buczkowski przebiera nogami i chce jak najszybciej zacząć trenować z pełnym obciążeniem. Lekarze stopują jednak żużlowca, bo nie chcą przykrej niespodzianki. - Krzysztof najchętniej wsiadłby już na motocykl i jeździł. Taki ma charakter, ale lekarze mówią stop. Na treningi z pełnym obciążeniem w przypadku kontuzjowanej nogi nie ma jeszcze zgody. W tym przypadku wskazana jest ostrożność, natomiast Krzysiek cały czas pracuje nad innymi partiami mięśni i robi to na pełnych obrotach - podkreśla Cichoracki.

Kiedy można zatem spodziewać się, że kontuzjowana noga Buczkowskiego będzie gotowa do pełnego wysiłku? - Krzysztof był na konsultacjach 12 lutego i usłyszał, że pełna sprawność nastąpi po około miesiącu. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to 12 marca będzie mógł już robić wszystko - tłumaczy Cichoracki.

Na początku marca wszystkie polskie kluby planują wyjazd na tor, a to oznacza, że Buczkowskiego może zabraknąć na pierwszych treningach. W klubie nie ma jednak paniki, bo zawodnik szybko dołączy drużyny i na pewno zdoła dobrze przygotować się do pierwszego meczu.

- Na ten moment to znak zapytania. Nie wiadomo, kiedy wyjedziemy na tor i w jakim stanie będzie noga zawodnika. Zobaczymy, co powiedzą lekarze. Opinia Krzysztofa jest ważna, ale musimy brać na nią poprawkę, bo on najchętniej zacząłby już trenować - podsumowuje Cichoracki.

Zobacz także: Tomasz Gollob walczy o limit wagowy. Skończą się kroplówki i odchudzanie

Zobacz także: Dlaczego TVP nie chce pokazywać żużla? Dyrektor TVP Sport tłumaczy

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w PolsceTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Krzysztof Buczkowski będzie w sezonie 2020 pewnym punktem GKM-u Grudziądz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL