Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Motor na zgrupowaniu w PredazzoWP SportoweFakty / Piotr Wieczorek / Motor na zgrupowaniu w Predazzo.

Żużel. Uciekli koronawirusowi. Czują się dobrze, a prezes pilnuje, żeby myli ręce

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
O dużym szczęściu mogą mówić żużlowcy Motoru. Obecnie są na zgrupowaniu w hiszpańskim Calpe, ale jeszcze kilka dni temu byli na północy Włoch, gdzie obecnie szaleje koronawirus. Na szczęście nic nikomu nie dolega.

Drużyna Speed Car Motoru Lublin od 14 do 19 lutego była na zgrupowaniu narciarskim we włoskim Predazzo. Po wylądowaniu w Bergamo sprawdzano im temperaturę na lotnisku, ale potem było już spokojnie. Dopiero kilka dni po ich wyjeździe rozpętało się piekło. W Predazzo nie odnotowano przypadków zarażenia, ale miasto znalazło się na mapie, jako teren potencjalnie zagrożony.

W Hiszpanii, dokąd Motor poleciał prosto z Włoch, nie było badania temperatury, ale wszystko jest w porządku. Zawodnicy czują się dobrze, są też pod ścisłą opieką sztabu. Prezes Jakub Kępa, który przebywa z drużyną, przypomina żużlowcom, żeby dbali o zasady higieny. I żużlowcy naprawdę się pilnują. Korzystają chociażby z urządzenia do dezynfekcji rąk przed i po wyjściu ze stołówki.

A tak poza wszystkim, to drużyna jest zachwycona podwójnym zgrupowaniem. Calpe to rowerowe zagłębie. Sąsiadami żużlowców są zawodnicy z kolarskiej grupy CCC Team. Rowery widać dosłownie wszędzie, niemal każdy ma jeden na balkonie hotelowego pokoju.

W obozie bierze udział cały zespół, jest nawet rezerwowy Oskar Bober. Ma to ogromne znacznie dla właściwej integracji i zbudowania atmosfery. Przede wszystkim chodzi jednak o to, żeby wszyscy byli jak najlepiej przygotowani do sezonu, w którym Motor chciałby powalczyć o czwórkę.

Czytaj także: Menedżer Motoru o tym, komu przeszkadza żużel w Lublinie

Czytaj także: Mistrz ze skazą kończy karierę

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowyPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

O co pojedzie Motor w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • Kim Un Yest Zgłoś
  @Waldus Kowalski; To byly te zawody co sie utopiles ?? Ok, splywaj !! hue hueee
  • Waldemar Kowalski Zgłoś
   twoje , mała litera z braku szacunku do ciebie, pozdrowienia mnie obchodzą tyle, co kilo kitu na agrafce, a kilka lat temu w Lublinie nad zalewem zemborzyckim były zawody ratowników
   Czytaj całość
   wodnych, w których uczestniczyłem i na zaproszeniu wysłanym przez WOPR Lublin, jako miejsce zawodów, było napisane jak wół "Zalew Zemborzycki", a ty spójrz na swoją pisownię, zanim skrytykujesz kogoś, wtórny analfabeto.
   • Kim Un Yest Zgłoś
    @Waldemar Kowalski; Zdanie zaczynamy z DUZEJ litery! Na tym zakoncze ta jednostronna dyskusje, nie pozdrawiam!
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL