Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał SoN Bartosz Zmarzlik i Patryk DudekWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Finał SoN. Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek.

Żużel. Reprezentacja spotka się w Toruniu. PZM wysłał powołania do 9 zawodników

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
16 marca w Toruniu rozpocznie się dwudniowe zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski. Powołanie otrzymało dziewięciu żużlowców. Wśród nich jest aktualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik.

Zgrupowanie potrwa do 17 marca. Poza Bartoszem Zmarzlikiem powołania otrzymali Patryk Dudek, Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej, Bartosz Smektała, a także juniorzy: Dominik Kubera, Wiktor Lampart, Jakub Miśkowiak i Wiktor Trofimow jr. Oczywiście, w Toruniu pojawi się także trener Marek Cieślak.

Spotkanie kadrowiczów będzie elementem przygotowań do meczu Polska - Australia, który odbędzie się 29 marca na toruńskiej Motoarenie. To pierwszy sprawdzian żużlowej kadry przed tegorocznym Speedway of Nations. Przypomnijmy, że Polacy zmagania w cyklu rozpoczną już 25 kwietnia. To właśnie wtedy rozegrany zostanie turniej eliminacyjny w niemieckim Landshut.

- Żużlowcy pojawią się w Toruniu ze swoimi teamami, więc będziemy mieć okazję, by porozmawiać w większym gronie. Zależy nam, żeby przygotowali się do najważniejszych występów na arenie międzynarodowej w jak najlepszych warunkach. W związku z tym musimy poznać ich potrzeby. Marcowe zgrupowanie będzie okazją do wielu rozmów i wymiany spostrzeżeń. Jesteśmy przekonani, że omówimy wiele istotnych kwestii, które będą mieć pozytywny wpływ na przygotowania naszych reprezentantów - tłumaczy przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle'a

Duże nadzieje w związku ze zgrupowaniem wiąże również trener kadry Marek Cieślak. - Bardzo dobrze, że spotkamy się już u progu sezonu. Motoarena ma zadaszenie toru, więc zakładam, że potrenujemy. To będzie dobre przetarcie przed spotkaniem Polska - Australia. Uważam, że najbardziej powinni skorzystać juniorzy, dla których będzie to bardzo cenna lekcja - przekonuje opiekun reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że mecz Polska - Australia zostanie rozegrany 29 marca o godzinie 14:00. Bilety na to wydarzenie dostępne są na portalu eBilet.pl.

Ceny biletów przedstawiają się następująco:

Strefa Niebieska:
Normalny - 35 PLN
Ulgowy - 15 PLN

Strefa Zielona:
Normalny: 25 PLN
Ulgowy: 15 PLN

Pakiet 3+1 (na strefę zieloną): 80 PLN
Strefa Czerwona: 100 PLN
Bilet VIP: 650 PLN

Przeczytaj także:
- Są głosy sprzeciwu w sprawie nowego stadionu Motoru Lublin. Klub wydał oświadczenie i stworzył petycję dla fanów
Oficjalnie: Łódź zorganizuje 2. finał TAURON Speedway Euro Championship

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy typujesz, że Polska wygra w tym roku finał Speedway of Nations?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL