Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lech KędzioraWP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Lech Kędziora.

Żużel. Nie będzie duetu trenerów w Orle Łódź. Lech Kędziora rozstał się z klubem. Ma podpisać umowę z PGG ROW-em

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
W sprawie nowego trenera PGG ROW-u Rybnik wszystko zaczyna układać się w logiczną całość. Lech Kędziora rozstał się właśnie z Orłem Łódź. Doświadczony szkoleniowiec powinien zostać na dniach ogłoszony nowym trenerem PGG ROW-u Rybnik.

- Mam umowę do końca lutego - mówił Lech Kędziora na konferencji prasowej, podczas której łodzianie ogłosili zatrudnienie Adama Skórnickiego. Wtedy plan zakładał, że Orła poprowadzi duet trenerów. Podział obowiązków miał zostać określony w kolejnych miesiącach, ale nic takiego się nie stanie.

Z naszych informacji wynika, że Kędziora poinformował niedawno łodzian, że nie zamierza kontynuować pracy z zespołem. Trener miał otrzymać ofertę z innego klubu. Łatwo się domyślić, że chodzi o PGG ROW Rybnik, który szuka szkoleniowca po tym, jak nie udało się osiągnąć porozumienia z Piotrem Świderskim. Najpewniej wybór padł właśnie na Kędziorę.

W Rybniku były już trener Orła Łódź ma współpracować z Jarosławem Dymkiem, który będzie pełnić funkcję kierownika drużyny. Na oficjalne potwierdzenie ich informacji musimy zaczekać do piątku, bo właśnie wtedy rybniczanie mają spotkać się ze swoimi kibicami.

Lech Kędziora z Orłem był związany przez wiele lat. W klubie pracował z przerwami i ze zmiennym szczęściem. Prowadzona przez niego drużyna dwukrotnie pojechała w finale ligi, ale ostatnia przygoda nie była już tak udana. Łodzianie w sezonie 2019 zawodzili na całej linii i musieli walczyć o utrzymanie w meczach barażowych. Ostatecznie pierwszą ligę udało się uratować po zaciętym boju z PSŻ-em Poznań.

Czytaj także:Śmierć przerwała piękną karierę. Roberta Dadosa w GKM-ie traktowano jak wychowanka, nigdy nie zostanie zapomniany

ZOBACZ WIDEO: Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Lech Kędziora to dobra opcja dla PGG ROW-u Rybnik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • VIPER11 Zgłoś
  Niestety od czasów Częstochowy pan L.Kędziora sukcesów nie osiągnął. A odejście z ORŁA? No cóż, styl nie fair.
  • RECON_1 Zgłoś
   Ciekawe jak. To skomentuje. Skrzydlewski:)
   • hmm Zgłoś
    A w Łodzi już Witek swoje żale wylewa haha"Trener Kędziora zachował się trochę jak żużlowiec, który stojąc pod taśmą nagle decyduje się zawrócić i zjechać do parku
    Czytaj całość
    maszyn. Mieliśmy już w klubie wszystko poukładane, a trenerzy mieli już przydzielone zadania. Chcieliśmy pójść drogą choćby Unii Leszno, w której duet szkoleniowców znakomicie się uzupełnia i prowadzi klub do sukcesów. Szkoda, że nasz trener nie zachował się honorowo i nie ogłosił odejścia już w listopadzie. Gdy wtedy pytaliśmy go o jego opinię na temat duetu trenerskiego, był bardzo zadowolony i zachwalał wybór. Pięć miesięcy brał pieniądze za nic, a teraz nagle zmienił zdanie – mówi założyciel Orła Łódź, Witold Skrzydlewski. "Panie Witku , w listopadzie to nie było jeszcze wolnej posady w Rybniku! Teraz ma Pan okazje ponarzekać na Mrozka za podkupienie Wam trenera .
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL