Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrzej HuszczaWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Andrzej Huszcza

Żużel. Andrzej Huszcza będzie miał swoje rondo

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Andrzejowi Huszczy w Zielonej Górze postawili już pomnik. Teraz nazwiskiem legendy Falubazu nazwą rondo. - Chyba zawsze będę miał tam pierwszeństwo - żartuje utytułowany zawodnik, indywidualny mistrz Polski z 1982 roku.

Zielonogórscy radni podczas wtorkowej sesji Rady Miasta byli w tej kwestii jednomyślni - informuje serwis falubaz.com. Dlatego niedługo rondo przy Raculi zostanie nazwane imieniem Andrzeja Huszczy

- Jestem bardzo zadowolony i wdzięczny, że zostałem w ten sposób doceniony - mówi były żużlowiec, który przez aż 31 lat zdobywał punkty dla zielonogórskiej drużyny.

Andrzej Huszcza jeszcze w 1997 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Zielonej Góry, natomiast w 2019 roku w centrum Zielonej Góry odsłonięty został jego pomnik.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

Żużlową licencję Huszcza uzyskał w 1975 roku. Przez 31 lat reprezentował klub z Zielonej Góry. Potem na 2 lata przeniósł się do PSŻ-u Poznań, po czym zakończył karierę w wieku 50 lat. W środowisku żużlowym określany był jako niezniszczalny i niezatapialny.

Z zielonogórską drużyną cztery razy zostawał mistrzem Polski. W swoim dorobku ma też m.in. dwa brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Świata. Trzy lata temu został wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski.

Przeczytaj także:
- Trwa #FalubazCamp2020. Zawodnicy trenują w Świnoujściu
Martin Vaculik przyznał się do błędu. Niepotrzebnie zaczął testy, przez które zgubił formę

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy podoba ci pomysł, aby nazwać rondo imieniem Andrzeja Huszczy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL